نماینده صلیب سرخ: نوزادان در غزه در معرض خطر مرگ هستند

© AFP 2023 / Said KhatibМирные жители, покидающие сектор Газа, ждут, в пограничном с Египтом пункте Рафах
Мирные жители, покидающие сектор Газа, ждут, в пограничном с Египтом пункте Рафах  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اشتراک
نماینده صلیب سرخ در غزه اعلام کرد که نوزادان در دستگاه های انکوباتور این شهر ممکن است در هر لحظه به دلیل کمبود برق جان خود را از دست بدهند.
ایمان الطرابلوسی، نماینده صلیب سرخ خاورمیانه به اسپوتنیک گفت که کمک های بشردوستانه ارسال شده به غزه برای پوشش نیازهای اولیه بشردوستانه کافی نیست.
وی گفت: کمیته بین المللی صلیب سرخ طی سه روز از جمعه گذشته تا یکشنبه موفق شد 60 تن کمک های بشردوستانه شامل تجهیزات پزشکی و فیلتر آب را به غزه برساند. صلیب سرخ توانست تیمی متشکل از جراحان نظامی و متخصصان تصفیه آب و همچنین کارشناسانی در زمینه آلودگی محیط زیست ناشی از سموم و فلزات سنگین ناشی از تسلیحات را به خدمت بگیرد.
ایمان الطرابلوسی افزود: کمک های ارائه شده البته خوب است، اما برای رفع نیازهای موجود که هر روز بیشتر و بیشتر می شود، بسیار اندک است. از زمان آخرین گفتگوی ما (24 اکتبر)، وضعیت بشردوستانه در نوار غزه به طور قابل توجهی وخیم شده است. بهداشت و درمان به دلیل کمبود فاجعه بار سوخت و کمبود برق در آستانه سقوط کامل است. بدون برق، بیمارستان ها به طور کامل از کار می افتند؛ نوزادان در دستگاه های انکوباتورها هر لحظه ممکن است جان خود را از دست بدهند.
وی خاطر نشان کرد: در شرایط مشابه، مسئولیت تأمین نیازهای اولیه مردم بر دوش طرف‌های درگیر در مناقشه است. ما باید برای تأمین مستمر کمک‌های بشردوستانه مطابق با مقیاس عظیم نیازهای مردم فلسطین تلاش کنیم.
یونیسف حملات اسرائیل به اردوگاه آوارگان فلسطینی در غزه را قتل عام خواند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
یونیسف حملات اسرائیل به اردوگاه آوارگان فلسطینی در غزه را قتل عام خواند
نماینده صلیب سرخ خاورمیانه گفت: صدها هزار خانواده که خانه های خود را ترک کردند در موقعیت بسیار خطرناکی قرار گرفتند. آنها دائما در جستجوی معیشت، آب سالم، غذا، دارو و مسکن امن هستند. و از آنجایی که هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد، همه مردم تحت استرس هستند.
وی ادامه داد: هزاران کودک و سالمند به دنبال سرپناهی در نزدیکی دیوارهای بیمارستان ها هستند. به عنوان مثال، هزاران فلسطینی آواره نزدیک بیمارستان قدس هستند و مقامات اسرائیلی دستور تخلیه هر چه سریع‌تر آن را صادر کرده‌اند.
ایمان الطرابلوسی تاکید کرد: اگر دستور تخلیه داده شود، باید مسئولیت عواقب آن را پذیرفت. تمام افرادی که در نزدیکی بیمارستان قرار دارند باید کجا بروند؟ اگر همه بیمارستان‌های این بخش در حال حاضر پر بار هستند، بیماران را به کجا منتقل کنیم؟
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала