قصد آمریکا برای گفتگو با اسرائیل جهت کاهش قربانیان غیر نظامی در نوار غزه

© AFP 2023 / Mohammed AbedРазрушения после удара по Газе
Разрушения после удара по Газе  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اشتراک
وزیر خارجه آمریکا: ایالات متحده اقدامات برای کاهش قربانیان در بین ساکنان نوار غزه را با اسرائیل مورد بحث قرار خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در پخش شبکه تلویزیونی CNN اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد اقدامات مشخصی را در راستای کاهش قربانیان در بین ساکنان غیر نظامی فلسطینی با اسرائیل به بحث و گفتگو بگذارد.

وی بعد از خروج از هواپیمای خود که در اسرائیل فرود آمده بود به خبرنگاران گفت: "ما در خصوص قدم های مشخصی که می توانند و می بایست برای کاهش اسیب به مردان، زنان و کودکان در غزه صورت گیرند، بحث خواهیم کرد".

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده به مسئله کاهش قربانیان در بین جمعیت غیر نظامی پایبند می باشد، با این حال از گفتگو در خصوص جزئیات مذاکرات آتی خود با مقامات اسرائیلی خودداری نمود.
Мужчина с погибшим ребенком после удара по лагерю беженцев Nusseirat в Газе  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
درخواست آمریکا از اسرائیل برای توقف موقت در عملیات نظامی در نوار غزه
دور جدیدی از رویارویی پس از حمله موشکی بی سابقه اسرائیل از سوی نوار غزه در صبح روز 7 اکتبر آغاز شد. پس از گلوله باران گسترده، نیروهای حماس وارد مناطق مرزی در جنوب کشور اسرائیل شدند و به سمت نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و افرادی را به گروگان گرفتند. شاخه نظامی جنبش، گردان های القسام، نام این عملیات را طوفان الاقصی اعلام کرد.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیر آهنین را در نوار غزه آغاز کردند. طی چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک مرز را به دست گرفت و حملات هوایی علیه اهداف، از جمله غیرنظامیان، در محاصره را آغاز کرد. علاوه بر این، اسرائیل محاصره کامل غزه را اعلام کرد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
تعداد قربانیان نوار غزه از هشت هزار نفر گذشت که نیمی از آنها کودک بودند و حدود 18 هزار نفر مجروح شدند. بیش از 1.4 هزار نفر در اسرائیل جان باختند. علاوه بر این، بر اساس برآوردهای مختلف، ممکن است حدود 250 نفر در اسارت حماس باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала