سفیر ایران در ژنو: رفع تحریم‌ها به ساختن جهانی بهتر کمک می‌کند

© Photo / IRNA علی بحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در ژنو
 علی بحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در ژنو  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اشتراک
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در ژنو که ریاست مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر را برعهده دارد گفت: رفع تحریم‌ها به توسعه علوم، فن‌آوری‌ها و ساختن جهانی بهتر کمک می کند.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از آنا، علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در ژنو امروز پنجشنبه (۱۱ آبان ۱۴۰۲) در سخنرانی خود به‌عنوان رئیس این مجمع گفت: همه‌ گیری کرونا و تجربه‌های تلخ فقدان همکاری و همبستگی برای دسترسی برابر همگان به آنچه برای مقابله با این همه‌ گیری نیاز داشتند، ما را در برابر این سوال اخلاقی قرار داده است که اگر جهان با بحرانی مشابه کرونا روبرو شود آیا باز با همین چالش‌ها روبرو خواهیم شد؟
وی افزود: اگر موانع انتقال فن آوری‌ها و بهره برداری همه از آن برداشته شود، فن‌آوری‌ها، علوم و نوآوری‌ها می‌توانند به ساختن جهانی بهتر کمک کننده باشد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژنو با تاکید بر اهمیت ظرفیت کشور‌ها برای توسعه و مشارکت در ساختن جهانی بهتر بیان کرد: توسعه کشورهایشان را برآورده کنند و ظرفیت هر کشوری می‌تواند حلقه مکمل برای توسعه همه جهان باشد.
بحرینی در همین پیوند تصریح کرد: فن‌آوری با محوریت زنان و جوانان می‌تواند آینده بهتری برای همه ایجاد کند.
گفتنی است پانزدهمین نشست مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر ۲۰۲۳ دقایقی پیش در محل شورای حقوق بشر در ژنو، به ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.
در این نشست دو روزه قرار است بیش از ۶۰ شرکت کننده از جمله مقام‌های عالی‌رتبه، دیپلمات‌ها و سازمان‌های غیردولتی در قالب جلسات کارشناسی مختلف، موضوع "نقش علم، فن‌آوری و نوآوری در ارتقای حقوق بشر به‌ویژه در دوره بازیابی از همه‌گیری کرونا" را مورد بررسی قرار دهند.
ریاست این نشست را علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران برعهده دارد. روح الله دهقانی معاون علمی، فن‌آوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری نیز در این جلسه حضور دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала