سرلشکر صفوی: نیروهای مسلح چین و ایران باید به فهم واحد نسبت به انواع تهدیدات دست پیدا کنند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / cropped photoایران سرویس های اطلاعاتی آمریکا و موساد را به دست داشتن در ترور سپهبد سلیمانی متهم کرد
ایران سرویس های اطلاعاتی آمریکا و موساد را به دست داشتن در ترور سپهبد سلیمانی متهم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اشتراک
دستیار و مشاورعالی فرمانده کل قوای جمهوری اسلامی ایران در دیدار با جانشین ستاد ارتش چین، گفت: نیروهای مسلح چین و ایران باید به فهم واحد نسبت به انواع تهدیدات و منافع مشترک دست پیدا کنند.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از برنا، سرلشکر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاورعالی فرمانده کل قوای جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین و درادامه رایزنی‌های خود با مقامات این کشور گفت: چین و ایران باید نسبت به تهدیدات و منافع مشترک به درک واحد برسند.
وی در ادامه برنامه‌های خود در سفر به پکن، با جانشین ستاد مشترک ارتش چین دیدار و از اندیشکده های کیکر و CIIS و آکادمی علوم نظامی چین بازدید کرد.
صفوی، در دیدار با ژنرال جینگ جیانشین، جانشین ستاد ارتش چین اظهار داشت: نیروهای مسلح چین و ایران باید به فهم واحد نسبت به انواع تهدیدات و منافع مشترک دست پیدا کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شعار اجلاس امنیتی شیانگ شأن پکن با عنوان "امنیت مشترک و صلح پایدار" گفت: به شما پیشنهاد می‌کنم امنیت مشترک و صلح پایدار ابتدا بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای اجرا شود و انعقاد قرارداد عدم تعرض میان اعضای شانگهای می‌تواند مدلی برای این کار باشد.

همچنین در این دیدار جانشین ستاد مشترک ارتش چین ضمن قدردانی از حضور و سخنرانی سرلشکر صفوی در اجلاس امنیتی شیانگ شأن پکن اظهار داشت: چین و ایران با وجود تحولات بین‌المللی روابط خوب خود را حفظ کرده‌اند.
وی افزود: چین به نقش ایران در امور منطقه‌ای آگاه است و بابت عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای و بریکس تبریک می‌گوید.
جانشین ستاد مشترک ارتش چین تاکید کرد: نیروهای مسلح ایران از شرکای مهم ارتش چین هستند و رؤسای جمهور دو کشور به ارتقای سطح همکاری‌ها در ابعاد گوناگون اهمیت می‌دهند.
همچنین سرلشکر صفوی با مدیر و مسئولان اندیشکده کیکر پیرامون تحولات ژئوپلیتیکی جهان گفت‌وگو کرد.
اندیشکده کیکر به عنوان برترین مرکز مطالعاتی چین از سهم مهمی در تدوین استراتژی و سیاست‌های این کشور برخوردار است.
سرلشکر رحیم صفوی در اندیشکده کیکر با اشاره به یکجانبه گرایی دولت آمریکا گفت: نقش دولت چین برای مقابله با تلاش دولت آمریکا برای کسب قدرت هژمون و همچنین یکجانبه‌گرایی این کشور مهم است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوای جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه‌های خود با حضور در اندیشکده CIIS با مدیر این اندیشکده به عنوان بالاترین مرکز مطالعاتی وزارت امور خارجه چین و همچنین مدیران سایر اندیشکده های چین پیرامون مسائل آسیا و جهان تبادل نظر کرد.
وی با اشاره به حمایت دولت آمریکا از اسرائیل بیان کرد: فرماندهی کلان این جنگ را دولت آمریکا بر عهده دارد و رژیم صهیونیستی عامل اجرای آن است.
صفوی به جنایات و نسل کشی اسرائیل در غزه اشاره و بر لزوم توقف آنی جنگ و ارسال کمک‌های فوری شامل دارو، غذا، سوخت و آب به غزه تأکید کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала