وزارت حمل و نقل روسیه یادداشت هایی را در مورد ایجاد دو کریدور از طریق افغانستان و خزر امضا کرد

© Sputnik / Natalia Seliverstovaوزارت حمل و نقل روسیه یادداشت هایی را در مورد ایجاد دو کریدور از طریق افغانستان و خزر امضا کرد
وزارت حمل و نقل روسیه یادداشت هایی را در مورد ایجاد دو کریدور از طریق افغانستان و خزر امضا کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.11.2023
اشتراک
وزارت حمل و نقل روسیه یادداشت هایی را برای ایجاد دو کریدور حمل و نقل جدید امضا کرد که مسیرهای آنها از بلاروس، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، افغانستان، پاکستان و روسیه، دریای خزر، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان عبور می کند.
به گزارش اسپوتنیک، این اسناد در حاشیه اولین مجمع حمل و نقل کشورهای سازمان همکاری شانگهای در تاشکند امضا شد. این یادداشت ها از جمله توسط دیمیتری زورف توسط معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه به نمایندگی از طرف روسیه امضا شد.
در ماه ژوئن، عبدالله آریپوف، نخست وزیر ازبکستان، در دیدار با میخائیل میشوستین، همتای روس خود در سوچی، اظهار داشت که این جمهوری علاقمند به تشکیل کریدورهای حمل و نقل بین المللی جدید با مشارکت روسیه است و این امر امکان می دهد بازارهای فروش خوش آتیه و آینده داری گشوده شود. نخست وزیر ازبکستان از جمله پیشنهاد ایجاد مشترک کریدور حمل و نقل چندوجهی جدید بلاروس - روسیه - قزاقستان - ازبکستان - افغانستان - پاکستان را مطرح کرد.
اظهار نظر پوتین درباره اجرای پروژه شمال-جنوب  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.10.2023
اظهار نظر پوتین درباره اجرای پروژه شمال-جنوب
در ماه سپتامبر، نمایندگان نهادهای حمل و نقل ازبکستان و فدراسیون روسیه در تاشکند سازماندهی حمل و نقل صادرات و واردات کالا ها بین کشورها را در امتداد مسیر چندوجهی جدید دیگر: ازبکستان - ترکمنستان - دریای خزر - روسیه بررسی کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала