وحیدی: جامعه جهانی مقابل سیاست کوچ اجباری مردم غزه بایستد

© Photo / IRNAاحمد وحیدی
احمد وحیدی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.11.2023
اشتراک
وزیر کشور ایران درباره جنایت اسرائیل از جمله کوچ اجباری مردم مظلوم غزه تاکید کرد: باید سیاست قوی‌تری مقابل مهاجرت‌های نامعقول که به دلیل سیاست‌های غلط و جنایت‌بار غرب به ویژه آمریکایی‌ها و صهیونیست ها رخ داده، اتخاذ شود.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از ایرنا، احمد وحیدی، وزیر کشورجمهوری اسلامی ایران، عصر چهارشنبه در نشست مدیران کل مدیریت بحران استان های سراسر کشور که با حضور لالینی ویراسامی، رئیس نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: حضور مسئولان سازمان بین‌المللی مهاجرت در این نشست یادآور یکی از مهمترین مشکلات امروزی منطقه یعنی آوارگان و مهاجران است.
وحیدی با تاکید براینکه این مشکل براثر سیاست های غلط غربی ها ایجاد شده و بخشی زیادی از بار آن بر دوش جمهوری اسلامی ایران افتاده است، گفت: مهاجرت نزدیک به پنج میلیون نفر به ایران ناشی از سیاست های غلط و جنایت بار غربی ها به ویژه آمریکایی‌ها است.
وی یادآور شد: امروز در غزه شاهد موج بی خانمانی و کشتار مردم بی دفاع و مظلوم هستیم و رژیم صهیونیستی حتی اعلام کرده که قصد کوچ اجباری مردم این منطقه را دارد که این یک حرکت ضد بشری است.
وحیدی تاکید کرد: باید سیاست قوی تری در مقابله با مهاجرت های نامعقول که به خاطر سیاست های جنایت‌بار غربی ها به ویژه آمریکایی‌ها و صهیونسیت‌ها رخ داده، اتخاذ شود.
لالینی ویراسامی، رئیس نمایندگی سازمان بین المللی مهاجرت در ایران نیز در این نشست که در سالن شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد، از مهمان نوازی جمهوری اسلامی در پذیرش مهاجران افغانستانی قدردانی کرد.
وی در سخنان خود خواستار افزایش نشست‌های کارشناسی برای برطرف کردن فشار ناشی از موج مهاجرت ها بر ایران شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала