واکنش دبیرکل سازمان ملل به حمله ارتش اسرائیل به اردوگاه پناهجویان

© AP Photo / Hatem AliПалестинские дети выглядывают из-под руин разрушенного здания в результате израильских авиаударов в Рафахе, сектор Газа
Палестинские дети выглядывают из-под руин разрушенного здания в результате израильских авиаударов в Рафахе, сектор Газа - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.11.2023
اشتراک
دبیرکل سازمان ملل کشتار غیرنظامیان در جریان حمله ارتش اسرائیل به اردوگاه پناهجویان را محکوم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، کشتار غیرنظامیان در جریان حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه آوارگان جبلیه را محکوم کرد.
رئیس این سازمان جهانی به ویژه تاکید کرد که همه طرف های درگیر باید قوانین بین المللی را رعایت کنند.
مناقشه در خاورمیانه
مناقشه فلسطین و اسرائیل با منافع ارضی طرفین مرتبط است و برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه باقی مانده است.
صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل در چارچوب عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. علاوه بر این، پس از حملات موشکی گسترده، جنگنده های این سازمان به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
تلاش یک زن مسلح برای ورود به کاخ سفید در واشنگتن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.11.2023
کاخ سفید: بایدن کمک به اسرائیل را در صورت تصویب کنگره وتو می کند
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. بر اساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه منحصراً بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل که به منافع ارضی طرفین مربوط می شود، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала