رسانه: روسیه فشار بر پدافند هوایی غرب را افزایش می دهد

© Sputnik / Vladimir Sergeev /  مراجعه به بانک تصاویر موشک هایپرسونیک "کینژال"
موشک هایپرسونیک کینژال - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.11.2023
اشتراک
مجله دیده بان نظامی آمریکا می نویسد، فشار بر پدافند هوایی غرب در اروپا به دلیل توانایی های رو به رشد روسیه در حال افزایش است.
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه در مطلبی اشاره کرد:" روسیه نه تنها به تولید چندین برابر بیشتر از آمریکا موشک های زمین به هوا ادامه می دهد، بلکه تولید موشک های کوتاه برد مدرن برای مجموعه اسکندر را نیز چندین برابر کرده است. با انجام این کار، آنها به طور قابل توجهی فشار بر توانایی های دفاع هوایی محدود غرب در اروپا را افزایش دادند".
این نشریه معتقد است که ارتش ایالات متحده برای دریافت سامانه های موشکی ضد هوایی جدید بسیار کند عمل می کند، در حالی که روسیه و چین به گسترش قابلیت های موشک های خود ادامه می دهند. این نشریه خاطرنشان کرد که استقرار پدافند هوایی آمریکا در خاورمیانه منابع غربی را منحرف می کند و آن را در سایر مناطق کره زمین آسیب پذیرتر می کند.
نویسندگان معتقدند که رایج‌ترین سامانه دفاع هوایی پاتریوت آمریکایی نمی‌تواند موشک‌های اسکندر روسی را با اطمینان رهگیری کند.
پیش از این، ارتش روسیه توانایی های خود را برای شکست دادن سامانه های موشکی ضد هوایی غربی ارائه شده به اوکراین نشان داده است. در ماه مه، نیروهای هوافضای روسیه، سیستم دفاع هوایی پاتریوت آمریکایی را با موشک مافوق صوت "کینژال" هدف قرار دادند. همانطور که معاون نخست وزیر روسیه دنیس مانتوروف خاطرنشان کرد، امروزه فقط سلاح های ضد هوایی داخلی قادر به انهدام موشک هایی از این نوع هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала