شولتز پس از مرگ دختر اسیر آلمانی خواستار پاسخگویی حماس شد

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر اولاف شولتز، صدراعظم آلمان
اولاف شولتز، صدراعظم آلمان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.10.2023
اشتراک
صدراعظم آلمان گفت که مرگ شانی لوک، شهروند آلمانی در اسارت جنبش فلسطینی حماس، بربریت آن را ثابت می کند و افزود که جنبش اسلام گرا باید مسئولیت این امر را بپذیرد.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این روز دوشنبه، مادر دختر آلمانی شانی لوک که تصاویرش در سراسر جهان پخش شد، از مرگ دخترش خبر داد. مرگ او بعداً توسط رئیس جمهور آیزاک هرتزوگ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آلمانی ولت تأیید شد. به گفته رئیس جمهور، این دختر سر بریده شده است.
شولتز گفت: "این وحشیگری پشت حمله حماس را نشان می دهد. بنابراین، آنها باید پاسخگو باشند."
ماجرای شانی لوک 22 ساله پس از پیام ویدئویی مادرش که او را در فیلم حماس و بر اساس خالکوبی اش شناسایی کرد، توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد. در این فیلم نیروهای حماس دختری را در حالی که پاهایش به‌طور غیرطبیعی پیچ خورده است، در صندوق عقب وانت حمل می کنند. گزارش شده است که وی پس از آن در بیمارستانی در نوار غزه تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفت. مادر شانی در یک پیام ویدئویی از مقامات آلمانی درخواست کرد که "در مورد مسئولیت بحث نکنند"، بلکه "دختر او را از نوار غزه خارج و به خانه بازگردانند."
شانی لوک دارای تابعیت آلمانی و اسرائیلی است و چندین بار با پدربزرگ و مادربزرگ خود در راونسبورگ (بادن-وورتمبرگ) ملاقات کرده است. مادرش که یک کاتولیک بود و بعداً به یهودیت گروید، به اسرائیل مهاجرت کرد. پدر یهودی او اسرائیلی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала