اهداف حملات جنگنده های اف-16 آمریکا در سوریه اعلام شد

© AFP 2023 / Getty Images/Christian Petersenاهداف حملات جنگنده های اف-16 آمریکا در سوریه اعلام شد
اهداف حملات جنگنده های  اف-16 آمریکا در سوریه اعلام شد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
اشتراک
اعلام گردید که اهداف حملات جنگنده های F-16 آمریکایی در سوریه، انبارهای سلاح و مهمات بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را رویترز به نقل از منبع خود در پنتاگون منتشر کرده است.
پیش از این، لوید آستین، رئیس پنتاگون گفته بود که نیروهای آمریکایی به دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دو هدف را در سوریه که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های طرفدار ایران مورد استفاده قرار می‌گرفتند ، هدف قرار دادند.
به گفته آستین، این حملات مربوط به درگیری فلسطین و اسرائیل نیست و به معنای تغییر در سیاست واشنگتن نیست. او آنها را پاسخی به حملات علیه آمریکایی ها در عراق و سوریه خواند که در 17 اکتبر آغاز شد و یک پیمانکار پنتاگون کشته و 21 تن دیگر زخمی شدند.
حملات هوایی  آمریکا به اهداف متعلق به ایران در سوریه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
حملات هوایی آمریکا به اهداف متعلق به ایران در سوریه
آستین گفت دستور بایدن نشان می دهد که ایالات متحده چنین حملاتی را تحمل نخواهد کرد و از خود و منافع خود دفاع خواهد کرد. او همچنین از ایران خواست که این حملات ادعایی مورد حمایت جمهوری اسلامی را "توقف" کند.
رئیس پنتاگون افزود که ایالات متحده اجازه نخواهد داد ایران دخالت خود را در این حملات پنهان کند و از اتخاذ تدابیر بیشتر برای دفاع از خود دریغ نخواهد کرد.
پیشتر پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون گفته بود که ارتش آمریکا از 17 اکتبر تا 26 اکتبر 16 بار در عراق و سوریه مورد حمله قرارگرفته است. پیش از این جو بایدن به آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران هشدار داده بود که در صورت حمله به نظامیان آمریکایی مستقر در خاورمیانه، آمریکا پاسخ خواهد داد و از وی خواست برای این امر آماده باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала