اعلام آمادگی حدود ده هزار نفر از ساکنان آمریکا برای خدمت سربازی در ارتش اسرائیل

© AFP 2023 / Thomas Coexسربازان اسرائیلی
سربازان اسرائیلی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
اشتراک
حدود 10 هزار نفر در ایالات متحده آمریکا در ارتش اسرائیل بسیج شده اند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک دیپلمات اسرائیلی که نامش فاش نشده منتشر کرده است.
در این خبر آمده است: "حدود 10 هزار نفر از ساکنان ایالات متحده پس از دریافت دستور بسیج، برای خدمت سربازی در ارتش اسرائیل حاضر شدند".
افرادی که بسیج شده اند شامل شهروندان "مرتبط با اسرائیل" و همچنین اسرائیلی هایی هستند که در ایالات متحده تحصیل و کار می کنند.
از آغاز تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل، اسرائیل 300 هزار نیروی ذخیره خود را به خدمت نظامی فراخوانده است.
پس از نفوذ مسلحانه شبه نظامیان حماس از نوار غزه به خاک اسرائیل و آغاز موشک باران اسرائیل از سوی فلسطینیان، اوضاع در خاورمیانه به شدت رو به وخامت گرائیده است. حماس این حمله را پاسخی به اقدامات مقامات اسرائیلی علیه مسجد الاقصی در بیت المقدس اعلام کرده است. صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل در چارچوب عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از حملات موشکی گسترده، رزمندگان حماس به مناطق مرزی جنوب کشور یهودیان نفوذ کردند.
مقامات اسرائیل هنوز درباره موضوع اجرای عملیات زمینی در غزه تصمیم نگرفته اند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
مقامات اسرائیل هنوز درباره موضوع اجرای عملیات زمینی در غزه تصمیم نگرفته اند
در پاسخ، ارتش اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داده و رساندن آب، غذا، برق، دارو و سوخت به این منطقه را متوقف کرد.
تعداد قربانیان در نوار غزه به گفته وزارت بهداشت محلی از 7 هزار نفر فراتر رفت، بیش از 18 هزار نفر مجروح شدند و به گفته منابع مختلف، بیش از 200 اسرائیلی در اسارت حماس هستند.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. به گفته ولادیمیر پوتین، حل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را در نظر گرفت، اما فقط اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала