اتحادیه اروپا از برنامه خود برای ارسال 1 میلیون گلوله توپخانه به اوکراین تا مارس 2024 عقب مانده است

© AP Photo / Matt Rourkeاتحادیه اروپا از برنامه خود برای ارسال 1 میلیون گلوله توپخانه به اوکراین تا مارس 2024 عقب مانده است
اتحادیه اروپا از برنامه خود برای ارسال 1 میلیون گلوله توپخانه به اوکراین تا مارس 2024 عقب مانده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.10.2023
اشتراک
اتحادیه اروپا از برنامه خود برای ارسال یک میلیون گلوله توپ به اوکراین تا ماه مارس 2024 عقب مانده است و این برنامه تقریباً به میزان 30 درصد محقق شده است.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع خود منتشر کرده است.
پیش از این، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفته بود که مطمئن است اتحادیه اروپا مهمات وعده داده شده را تا فوریه 2024 به اوکراین تحویل خواهد داد.
بلومبرگ می‌نویسد که قرار بود این مهمات در یک دوره ۱۲ ماهه ارائه شود، اما در حال حاضر بیش از نیمی از این مدت سپری شده است و این طرح تنها ۳۰ درصد محقق گردیده است.
خاطرنشان می‌شود که برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بخش سیاست خارجی این اتحادیه خواسته‌اند تا مهلت مذکور را تمدید کند.
چندی پیش، وزیران خارجه و دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در سطح سیاسی بر سر طرحی که تامین 1 میلیون مهمات به اوکراین تا مارس 2024 و همچنین خرید و تولید مشترک برای تکمیل ذخایر خود و ادامه تحویل مهمات به اوکراین در میان مدت را فراهم می‌کند، توافق کردند.
روسیه پیش از این یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف تصریح کرد که ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل در قلمرو بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری در اوکراین مشارکت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала