نقاشی به کودکان غزه کمک می کند ترس را از خود دور کنند + تصاویر

غزه
غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.10.2023
اشتراک
ندیم حامد، داوطلب، کاغذ و رنگ زیادی را به بیمارستان الشفاء آورد تا حواس بچه ها را از نگرانی دور کند و تعطیلات رنگارنگی را به آنها بدهد.
به گزارش اسپوتنیک، وی به اسپوتنیک گفت:" ما این کلاس هنری در فضای باز را برای کمک به کودکان برای مقابله با استرس ایجاد کردیم. از ابتدای جنگ، کودکان از اضطراب دائمی رنج می برند و در ترس زندگی می کنند. ما امیدواریم که نقاشی به آنها کمک کند فشار روانی را کاهش دهند و آنها را شاد کنند. من فکر می کنم آنها به خصوص در حال حاضر به آن نیاز دارند".
زنی به نام حلیا الحلو به محض شنیدن فرصت، فرزندانش را برای نقاشی آورد. وی گفت:"به محض اینکه متوجه این اقدام شدم، بلافاصله بچه ها را گرفتم و به اینجا آمدم. بگذارید احساسات خود را روی کاغذ بیان کنند. آنها بسیار افسرده و ترسیده اند. امیدوارم کمی حالشان بهتر شود. ما در شرایط بسیار تنگ زندگی می کنیم، برای همه، چه کودکان و چه بزرگسالان، سخت است."
بچه ها پرچم فلسطین را کشیدند، تصاویری که ترس آنها را نشان می دهد، همچنین خورشید و خانه هایی که امید بازگشت به زندگی آرام و آرام را می دهد.
ندیم گفت: "من از همه افراد دلسوز می‌خواهم که کاری مشابه برای کودکانی که مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، ترسیده‌اند و اکنون در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، انجام دهند. البته این مسئله مشکلات نوار غزه را حل نخواهد کرد، اما درد کودکانی را که حتی نمی‌دانند چرا این همه اتفاق می‌افتد، کمی کم می‌کند."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала