گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با رهبران فلسطین

© Sputnik / Алексей Никольский /  مراجعه به بانک تصاویر حسین امیرعبداللهیان
حسین امیرعبداللهیان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.10.2023
اشتراک
وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی بر لزوم توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی، گشایش گذرگاه رفح و ارسال مستمر کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تأکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، در تماس‌های تلفنی جداگانه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ـ حماس و زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، آخرین تحولات سیاسی و میدانی فلسطین و تهاجم اسرائیل به نوار غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر امور خارجه ایران در این گفتگوها، رهبران مقاومت اسلامی فلسطین را در جریان آخرین اقدامات و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات جنگی اسرائیل و لزوم توقف کشتار غیرنظامیان در غزه قرار داد.
اسماعیل هنیه در این گفت‌و‌گو ضمن تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین که آن را دیپلماسی پویای اسلامی با هدف تبیین حقایق خواند، آخرین وضعیت غزه در سایه استمرار جنایات و کشتار غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.
وی افزود: "حملات وحشیانه و کور صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌دفاع و شهروندان در غزه نشانگر ناتوانی این رژیم در مقابله با مبارزه شجاعانه مقاومت و پایداری مردم فلسطین علیه اشغالگری است و مقاومت پس از ضربه راهبردی بزرگ خود به دشمن، با اراده‌ای راسخ همچنان نبض نبرد و مبارزه علیه اشغالگران را علی‌رغم وحشی‌گری دشمن صهیونیستی در کنترل خود دارد".
رییس دفتر سیاسی حماس کمبود دارو، سوخت و از کار افتادن ژنراتورهای تولید برق بیمارستان‌ها را مقدمه‌ای برای وقوع یک فاجعه انسانی عظیم در غزه دانست. به‌گفته وی جبهه مقاومت با عملیاتی شدن طوفان الاقصی توانست توازن راهبردی جدیدی را در منطقه بنیان نهد.
دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز در این گفتگو ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: "علی‌رغم کشتار زنان، کودکان و افراد سالخورده توسط رژیم صهیونیستی و تخریب منازل مسکونی و حمله به اهداف غیرنظامی از سوی این رژیم، وضعیت میدانی و روحی مقاومت در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و با قدرت به مقابله با تجاوزگری گسترده رژیم صهیونیستی ادامه خواهیم داد و دشمن نمی‌تواند اراده مقاومت را در هم شکند".
زیاد نخاله افزود: "همبستگی بین‌المللی با فلسطین مسئله مهمی است و هر روز این همبستگی بیشتر می‌شود و نقش ایران در این خصوص حایز اهمیت است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала