رئیسی: هر قطره خون فلسطینی‌ها یک گام اسرائیل را به سقوط نزدیک می‌کند

© Photo / IRNA رئیس‌جمهورایران در اجتماع عظیم مردم تهران در محکومیت جنایات اسرائیل
 رئیس‌جمهورایران در اجتماع عظیم مردم تهران در محکومیت جنایات اسرائیل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
اشتراک
رئیس‌جمهور ایران در اجتماع عظیم مردم تهران در محکومیت جنایات اسرائیل گفت: هر قطره خون فلسطینی‌ها یک گام اسرائیل را به سقوط نزدیک می‌کند و اسرائیل با این جنایت‌ها نمی‌تواند شکست خود را جبران کند.
به گزارش اسپوتنیک و به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در اجتماع عظیم مردمی در محکومیت جنایات اسرائیل در میدان انقلاب تهران گفت: امروز روز عزای عمومی برای ملت بزرگ ایران است. عزای عمومی برای امت اسلامی و عزای عمومی برای انسانیت و برای همه مردم آگاه و با وجدان است.
رئیس‌جمهور ایران گفت: امروز عزای عمومی برای ارتکاب یک جنایت هولناک بدست انسان نماهاست که به تعبیر امیرالمومنین (ع) شکل آنها شبیه انسان است، اما قلب آنها حیوانی است.
رئیسی گفت: کدام انسان این جنایت هولناک را قبول می کند. کشتن زنان و کودکان و حمله به بیمارستان آغاز پایان رژیم صهیونیستی را رقم خواهد زد.
وی ادامه داد: علاوه بر شکست‌های امنیتی رژیم صهیونیستی یک نفرت عمومی در جهان نسبت به جنایات هولناک این رژیم ایجاد شده است و امروز کسی نیست که در جهان رژیم صهیونیستی را جنایتکار نداند. ۷۵ سال اشغال، تجاوز، ظلم و بیدادگری و ویران کردن خانه‌ها، کشتن زنان و زندان و شکنجه، تصرف و تجاوز به زمین‌های کشاورزی و این همه ظلم و ستم که توسط رژیم صهیونیستی انجام شده و حال تصور می‌کنند با این همه ظلم‌ و ستم‌ها می‌توانند حق مردم فلسطین را از نادیده بگیرند.
رئیس جمهور ایران در تکمیل این بخش از اظهارات خود افزود: ابتدا با قراردادها، پیمان‌ها و شیوه‌های مختلف مذاکرات، جلسات و میزهای مذاکره با سازمان‌های آزادی‌بخش، به هیچ کدام از قراردادهایی چون کمپ دیوید، شرم الشیخ، اسلو پایبند نبودند و به تعبیر قرآن کریم این پیمان‌شکنان، به هیچ میثاقی وفادار نبودند.
وی یادآور شد که ملت فلسطین ایستادگی و مقاومت کردند به نحوی که ایستادگی و مقاومت آنها باعث شد اسرائیل دست به اقدامات جنایتکارانه بیشتری بزند اما آنها همواره مقاومت کردند. جنگ سنگ تبدیل به جنگ با موشک شد اما مردم مسلمان فلسطین از حق خود کوتاه نیامدند تا جایی که ظلم‌های اسرائیل مردم مظلوم فلسطین را به ستوه آورد.
رئیس جمهور ایران در بخش دیگری از سخنان خود در این اجتماع مردمی به شهرک‌سازی‌ها، تجاوزگری‌ها، بی‌احترامی به حریم مسجد الاقصی و از بین بردن کرامت انسانی و بسیاری از ظلم‌های اسرائیل اشاره کرد و گفت: مجاهدان فلسطینی نشان دادند، ابتکار عمل در این میدان به دست آنهاست و با عملیات طوفان الاقصی شکست بزرگی را بر پیکره دشمن وارد کردند.
رئیسی به بیانات روز گذشته رهبر ایران در جمع نخبگان و استعدادهای برتر کشور که تصریح کرد"اگر اقدامات سریعی برای قطع بمباران و رفع محاصره انجام نشود، بدانید جریان مقاومت تاب‌آوری ندارد" گریزی زد و گفت: مراقب باشید خشم ملتهای مسلمان قطعی خواهد بود.
وی بیان داشت: ما در جمهوری اسلامی ایران اعلام کردیم سازمان‌های امدادی و هلال احمر، کمک‌های مردمی و دولتی را جمع‌آوری کرده و به وسیله کشتی و هواپیما، به نزدیکترین نقطه به غزه برساند. پیگیری کند تا این کمک‌ها به دست مردم عزیز غزه برسد.
رئیسی با بیان اینکه ما نباید لحظه‌ای برای امدادرسانی و احداث بیمارستان‌های صحرایی توقف کنیم، گفت: این آمادگی کاملا وجود دارد. نه فقط برای امداد. من به اسرائیلی ها و آمریکایی‌ها می‌گویم، این آمادگی در ملت مسلمان و امت اسلامی برای حضور و دفاع از فلسطین کاملا وجود دارد.
به گزارش ایرنا، پس از فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اجتماع عظیم مردمی در محکومیت جنایات اسرائیل و دفاع از ملت مظلوم فلسطین ساعت ۱۵ امروز به‌صورت همزمان در میدان انقلاب تهران و میادین اصلی و آیینی شهرهای مختلف ایران برگزار شد و طیف های مختلف مردم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه، جنایات وحشیانه اسرائیل را محکوم کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала