رسانه: اسرائیل از آمریکا ده میلیارد دلار کمک اضطراری می خواهد

© Fotolia / W. Zikasساحل اسرائیل
ساحل اسرائیل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.10.2023
اشتراک
رسانه غربی به نقل از منابع بلندپایه گزارش داد که مقامات اسرائیلی در بحبوحه تشدید درگیری اعراب و اسرائیل از واشنگتن درخواست فوری 10 میلیارد دلار کردند.
به گزارش اسپوتنیک، نیویورک تایمز می گوید:" اسرائیل از ایالات متحده درخواست کمک اضطراری به مبلغ ده میلیارد دلار کرده است".
همانطور که این نشریه اشاره می کند، قانونگذاران آمریکایی و دولت ریاست جمهوری در حال توسعه بسته کمکی هستند که شامل حمایت از اسرائیل، اوکراین و تایوان می شود. علاوه بر این، ممکن است بودجه اضافی برای تقویت مرز ایالات متحده و مکزیک اختصاص یابد.
پیش از این، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با سی ان ان گفته بود که ایالات متحده در حال بررسی درخواست های اسرائیل برای کمک نظامی بیشتر برای عملیات در نوار غزه است. جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید، گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن انتظار دارد در جریان دیدار 18 اکتبر خود برای تنظیم درخواستی از کنگره، اعداد خاصی را بشنود.
درگیری اعراب و اسرائیل که به منافع ارضی طرفین مربوط می شود، برای دهه ها منبع تنش و درگیری در منطقه باقی مانده است. تصمیم سازمان ملل در سال 1947 ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین - را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
تشدید تنش بار دیگر در 7 اکتبر اتفاق افتاد، زمانی که شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس یک حمله موشکی بی سابقه به اسرائیل از نوار غزه انجام داد. علاوه بر این، پس از حملات، شبه نظامیان وارد مناطق مرزی شدند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل ذخایر را بسیج کردند و ظرف چند روز پس از حمله، ارتش کنترل تمام شهرک‌های مرزی غزه را به دست گرفت و همچنین یک سری حملات هوایی علیه اهدافی از جمله غیرنظامیان در این نوار انجام داد.
تعداد قربانیان نوار غزه از دو هزار نفر و تلفات ساکنان اسرائیل از هزار نفر گذشت و چندین هزار اسرائیلی و فلسطینی مجروح شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала