عملیات زمینی اسرائیل به دلیل شرایط جوی به تعویق افتاد+عکس

© AP Photo / Hatem Aliخانه ویران شده فلسطینی در غزه
خانه ویران شده فلسطینی در غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.10.2023
اشتراک
هوای ابری پشتیبانی از نیروهای مسلح اسرائیل را دشوار می کند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از منابعی در نیروهای مسلح اسرائیل، عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه قرار بود آخر هفته جاری آغاز شود، اما به دلیل هوای ابری که توانایی خلبانان و اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی را برای پشتیبانی از نیروهای زمینی از هوا مختل می کند، برای چند روز به تعویق افتاد.
از جزئیات غیرمحرمانه برنامه اقدامات ارتش اسرائیل مشخص شده است که عملیات زمینی باید در روزهای آینده آغاز شود. دولت یهود قصد دارد ده‌ها هزار پرسنل نظامی را برای تصرف شهر غزه و سرنگونی مقامات فعلی فلسطین اعزام کند. خاطرنشان می شود که این عملیات می تواند بزرگترین عملیات زمینی اسرائیل از زمان درگیری اسرائیل و لبنان در سال 2006 باشد.
بر طبق گفته منابع رسانه‌ای، این حمله می‌تواند اسرائیل را برای ماه‌ها در "نبرد خونین شهری" در "قطعه زمین کوچکی با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر" بکشاند. سرنوشت آینده شهر غزه، اگر اسرائیل موفق به تصرف آن شود، نامعلوم خواهد بود.
یکی از شبه نظامیان عضو جنبش رادیکال حماس که نخواست نامش فاش شود، گفت که آنها قصد دارند در تونل های بخش شمالی این بخش در کمین ارتش اسرائیل بنشینند. مقامات اسرائیلی نیز به نوبه خود گفته اند که علاوه بر پیاده نظام، تانک، نیروهای ویژه و دسته خنثی کنندگان مین نیز در این حمله شرکت خواهند کرد. این عملیات تحت پوشش هواپیما، هلیکوپترهای جنگی، پهپادها و توپخانه از خشکی و دریا انجام خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала