داریوش مهرجویی و همسرش در منزل شخصی خود به قتل رسیدند

مهرجویی
مهرجویی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.10.2023
اشتراک
دادگستری استان البرز اعلام کرد که علت قتل داریوش مهرجویی و همسرش برخورد چاقو یا جسم برنده و نوک تیز به بدن آنها بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز روز یکشنبه اعلام کرد که در گزارش پزشکی قانونی، عامل قتل داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی و همسرش برخورد چاقو یا جسم برنده و نوک تیر به بدن آنها بوده است.

وی تاکید کرد: " براساس گزارش پزشکی قانونی پس از انجام کالبدگشایی علت فوت مرحوم مهرجویی و همسرش خونریزی شدید به دلیل جراحات وارده به واسطه برخورد چاقو یا جسم برنده و نوک تیز به بدن اعلام شده است".

این مقام قضایی ایران همچنین از "برخورد ضربات با چوب یا جسم سخت" به سر این کارگردان معروف سینما خبر داد ولی تاکید کرد که این ار مجر به شکستگی سر نشده و در نتیجه علت مرگ نبوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز همچنین تصریح کرد: " طبق گزارش پزشکی قانونی فرضیه‌ها درمورد تجاوز درمورد هر دو نفر از مقتولین منتفی است".

 مهدی صباغی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.06.2022
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران درگذشت
فاصلی هریکندی همچنین اعلام کرد که دستورات قضایی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین این جنایت صادر شده است.
شایان ذکر است که شنبه شب دختر داریوش مهرجویی بدن پدر و مادر خود را در ویلای شخصی ایشان در مشکین شهر پیدا کرده بود.
داریوش مهرجویی کارگردان، نویسنده، تهییه کننده و عضو فرهنگستان هنر ایران و شاگرد ژان رنوار کارگردان معروف فرانسوی بود. وی جوایز مختلف بین المللی را در کارنامه خود به یدک می کشید و در سال 1971 فیلم "آقای هالو" وی در بین گزینه های "جایزه طلایی" جشنواره بین المللی سینمایی مسکو قرار داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала