تظاهرات حمایت از مردم فلسطین در لندن + ویدئو

© Sputnik / Denis VoroshilovУчастники акции и марша в поддержку палестинцев в Лондоне, Великобритания
Участники акции и марша в поддержку палестинцев в Лондоне, Великобритания - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.10.2023
اشتراک
هزاران نفر در مرکز لندن برای حمایت از مردم فلسطین تظاهرات کردند.
به گزارش اسپوتنیک، اسکای نیوز روز شنبه خبر داد که هزاران نفر از حامیان مردم فلسطین امروز تظاهرات گسترده‌ای را در مرکز لندن علیه اسرائیل برگزار کرده و خواستار پایان دادن به جنایات این رژیم در نوار غزه شدند.
پیشتر گزارش شده بود که هزاران نفر در لندن روز شنبه در تظاهرات بزرگی برای حمایت از فلسطین شرکت خواهند کرد. در همین راستا پلیس لندن از دخالت بیش از هزار نیروی انتظامی برای تامین امنیت خبر داد.
به گزارش این شبکه تلویزیونی، با تشدید درگیری بین اسرائیل و حماس هزاران تظاهرکننده حامی فلسطین در مرکز لندن به خیابان ها آمدند.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد معترضان در مرکز پایتخت بریتانیا راهپیمایی کردند و پرچم ها و بنرهای فلسطین را به اهتزاز درآوردند و شعارهایی در حمایت از استقلال این کشور سر دادند. مسیر تظاهرکنندگان همچنین از خیابان داونینگ، جایی که دفتر نخست وزیر ریشی سوناک در آن قرار دارد، می گذشت.
به گزارش این شبکه تلویزیونی، با نزدیک شدن آنها به دفتر رئیس دولت بریتانیا، اظهارات ناپسندی درباره وی نیز در میان جمعیت شنیده شد.
گفتنی است، صبح روز شنبه 7 اکتبراسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.

شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است. اسرائیل در مقیاس وسیع و همچنین با روش های نسبتاً بی رحمانه پاسخ می دهد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت در نوار غزه به حالت تعلیق درآمد.

مناقشه فلسطین و اسرائیل که به منافع ارضی طرفین مربوط می شود، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала