- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

روسیه: ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین را می توان پایان یافته دانست

© AP Photo / LibkosУкраинские солдаты. Архивное фото
Украинские солдаты. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.10.2023
اشتراک
واسیلی نبنزیا گفت که ضد حمله اوکراین را می توان به طور رسمی پایان یافته دانست.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت که ضد حمله اوکراین را می توان به طور رسمی پایان یافته تلقی کرد.
وی گفت: چند روزی است که نیروهای روسیه عملیات رزمی فعالی را تقریباً در تمام خط مقدم آغاز کرده اند. بنابراین، به اصطلاح ضد حمله اوکراین را می توان به طور رسمی پایان یافته دانست. قیمت این ضد حمله، متأسفانه، جان ده‌ها هزار نفر است که توسط رژیم کی یف بسیج شدند و اکثر آنها نمی‌خواستند بجنگند.
ضد حمله اوکراین در 4 ژوئن آغاز شد و سه ماه بعد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت: این "ضد حمله" نه تنها متوقف شده، بلکه یک "شکست" است. بر اساس داده های اوایل اکتبر، تلاش کی یف برای ضد حمله به از دست دادن بیش از 90 هزار پرسنل نظامی کشته و زخمی منجر شده است.
به گفته سرگی شویگو، وزیر دفاع اوکراین، نیروهای مسلح اوکراین در هیچ یک از مناطق به اهداف خود نرسیدند. با تنش ترین منطقه زاپوروژیه است، در نزدیکی روستای کوچک رابوتینو، جایی که اوکراین تیپ هایی را با آموزش غربی از ذخیره استراتژیک وارد جنگ کرد.
در مقابل ، ایالات متحده اعلام کرد که این حمله برای "ماه های بیشتری" ادامه خواهد داشت و شروع به تامین مهمات خوشه ای برای نیروهای مسلح اوکراین کرد. پوتین به نوبه خود خاطرنشان کرد که عرضه " مهمات خوشه ای" هیچ تغییری در میدان جنگ برای نیروهای مسلح اوکراین ایجاد نکرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала