پوتین در مورد درخواست رفتن فلسطینی ها به سینا اظهار نظر کرد

© AFP 2023 / Mahmud Hamsغزه اسرائیل فلسطین تل آویو
غزه اسرائیل فلسطین تل آویو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.10.2023
اشتراک
رئیس جمهور روسیه گفت که درخواست رفتن فلسطینی ها به سینا چیزی نیست که به صلح منجر شود.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در شبکه تلویزیونی "روسیا 24" گفت که درخواست برای رفتن فلسطینی ها به سینا چیزی نیست که می تواند به صلح منجر شود.
وی گفت: ارائه هر گونه ارزیابی دشوار است. این سرزمینی است که فلسطینی ها در آن زندگی می کنند، از نظر تاریخی این سرزمین آنهاست. علاوه بر این، قرار بود در اینجا یک کشور مستقل فلسطینی ایجاد شود. به نظر من این چیزی نیست که به صلح منجر شود.
گفتنی است، صبح روز شنبه، 7 اکتبر اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
پوتین و اردوغان پیشنهادات روسیه در مورد تضمین های امنیتی را مورد بحث قراردادند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.10.2023
رایزنی روسای جمهور روسیه و ترکیه در خصوص تشدید تنش های فلسطین و اسرائیل

شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
پس از نفوذ مسلحانه شبه نظامیان حماس از نوار غزه به خاک اسرائیل، اوضاع در خاورمیانه به شدت بدتر شده است. حماس این حمله را پاسخی به اقدامات مقامات اسرائیلی علیه مسجد الاقصی در اورشلیم اعلام کرده است. اسرائیل محاصره کامل نوار غزه را اعلام و حملات خود را به آن و برخی از مناطق در لبنان و سوریه را آغاز کرد. درگیری ها در کرانه باختری نیز رخ می دهد. در میان فلسطینی ها بیش از 1 هزار کشته و بیش از 5 هزار زخمی، در میان اسرائیلی ها - حداقل 1.2 هزار کشته و بیش از 3 هزار زخمی شدند.
شایان ذکر است که چهار شهروند روسیه در اسرائیل کشته شده و شش نفر مفقود شدند. ده ها شهروند کشورهای دیگر نیز مفقود شده اند؛ شهروندان اتریش، چین، مکزیک و فرانسه در گروگان حماس هستند.
گردان های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را اسیر کرده اند. موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی حماس، بعداً گزارش داد که بیش از 100 شهروند اسرائیلی، از جمله مقامات عالی رتبه نظامی، در نوار غزه دستگیر و نگهداری می‌شوند. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش گفت که تا پایان عملیات حماس هیچ مذاکره ای درباره اسرای اسرائیلی صورت نخواهد گرفت.
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، پیشتر از محاصره کامل نوار غزه خبر داده و مخالفان را "حیوانات انسان نما" خوانده است. وزیر انرژی اسرائیل نیز به نوبه خود گفت که دستور داده است فوراً آب به منطقه محصورشده قطع گردد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала