چگونه مقاومت فلسطین سلاح های غربی دریافت کرده است

© AP Photo / Ohad ZwigenbergИзраильские военные около Ашкелона
Израильские военные около Ашкелона - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.10.2023
اشتراک
غسان جواد، کارشناس سیاسی لبنانی، به اسپوتنیک گفت: رسانه‌های غربی رسوایی‌های مربوط به فساد در اوکراین و فروش سلاح به فلسطین را پنهان می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک،غسان جواد می گوید: مقاومت فلسطین سلاح های ساخت غرب را در اختیار دارد که از اوکراین آمده است. پیش از این بخشی از این سلاح ها به سوریه ارسال شده بود.
وی خاطرنشان کرد: آیا آمریکا آماده کمک به اسرائیل است؟ این جنگ قدرت آمریکا را از بین خواهد برد، همانطور که در زمان بحران اوکراین که توسط آمریکا تحریک شده، اتفاق افتاد.
این کارشناس افزود: اطلاعات اسرائیل در انجام وظیفه خود شکست خورد. کار او نشان دهنده ضعف آمریکا و غرب بود. قدرت در کنار فلسطینی هاست. بسیاری از کشورها درک کردند که مردم فلسطین چگونه رنج می برند و طرف آنها را گرفتند. اگرچه کسانی هم در طرف اسرائیل هستند.
غسان جواد تاکید کرد: غرب خواهان حل و فصل هیچ مناقشه منطقه ای نیست. او علاقه ای به تعداد قربانیان ندارد، حتی در اوکراین. تنها چیزی که او به آن علاقه دارد توسعه شرایط مطابق با علایقش است.
Обстрел зданий в палестинском городе Газа - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.10.2023
گزارش و تحلیل
هیمنه تاریخی اسرائیل و سپر آهنین چطور شکست؟
پیش از این، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، اعلام کرد که تسلیحات منتقل شده به رژیم اوکراین به طور فعال در اسرائیل استفاده می شود و به طور غیرقابل کنترلی در تمام نقاط داغ استفاده خواهد شد.
گفتنی است، صبح روز 7 اکتبر 2023 میلادی (شنبه) اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
به نقل از داده‌های وزارت بهداشت گزارش می‌دهد که تعداد ساکنان اسرائیلی که در جریان تشدید درگیری‌های فلسطینی و اسرائیلی زخمی شده‌اند به ۲۳۱۵ نفر افزایش یافته است.به گزارش شبکه خبری آی 24، در حال حاضر تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی‌ها از 700 نفر فراتر رفته است.
وزارت بهداشت غزه گزارش داد که تعداد کشته‌شدگان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه به 436 نفر از جمله 91 کودک و حدود 2300 زخمی رسیده است.
گردان های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را اسیر کرده اند.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس را اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала