حمله بالگردهای اسرائیلی به خاک لبنان

© Photo / Israel Defense Forcesحمله بالگردهای اسرائیلی به خاک لبنان
حمله بالگردهای اسرائیلی به خاک لبنان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.10.2023
اشتراک
ارتش اسرائیل از حمله بالگردهای خود به لبنان خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، ارتش اسرائیل اعلام کرد که بالگردهای این رژیم در حال انجام حملاتی به خاک لبنان هستند.
پیش از این ارتش از نفوذ تعدادی مظنون از خاک لبنان به اسرائیل خبر داده بود که این عوامل نفوذی نیز کشته شده اند.
در پیام ارتش اسرائیل آمده است: در حال حاضر بالگردهای اسرائیلی در حال انجام حملات به خاک لبنان هستند. پیشتر یک منبع امنیتی لبنانی گزارش هایی مبنی بر پرتاب موشک به سمت اسرائیل را تکذیب کرده بود.
گفتنی است، صبح روز 7 اکتبر 2023 میلادی (شنبه) اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
به نقل از داده‌های وزارت بهداشت گزارش می‌دهد که تعداد ساکنان اسرائیلی که در جریان تشدید درگیری‌های فلسطینی و اسرائیلی زخمی شده‌اند به ۲۳۱۵ نفر افزایش یافته است.به گزارش شبکه خبری آی 24، در حال حاضر تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی‌ها از 700 نفر فراتر رفته است.
وزارت بهداشت غزه گزارش داد که تعداد کشته‌شدگان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه به 436 نفر از جمله 91 کودک و حدود 2300 زخمی رسیده است.
گردان های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را اسیر کرده اند.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس را اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала