گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با سرپرست وزارت خارجه افغانستان

امیرعبداللهیان
امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.10.2023
اشتراک
وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با مولوی متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان، مراتب همدردی مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با زلزله روز گذشته در هرات اعلام داشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی که شامگاه یکشنبه 17 مهرماه صورت گرفت ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحین زلزله اعلام داشت عصر امروز تیم‌های نجات، امداد و کمک‌های ضروری جمهوری اسلامی ایران وارد افغانستان شده و به مناطق زلزله زده رفته‌اند.
سرپرست وزارت خارجه افغانستان ضمن تشکر از وزیرخارجه ایران از همدردی و همراهی مردم ایران با مردم افغانستان و ارسال تیم‌های امدادی و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.
در ادامه رؤسای دستگاه دیپلماسی ایران و افغانستان با توجه به تحولات روز گذشته در غزه رایزنی نمودند. وزیر امور خارجه ایران بر "ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی در دفاع از مردم فلسطین و مسجد الاقصی" تاکید نمود. سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز ضمن تأیید نظرات امیرعبداللهیان اظهار داشت وزارت خارجه افغانستان "تحولات غزه را از نزدیک دنبال کرده و در این ارتباط یک اعلامیه پرمحتوی و محکم در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت اسرائیل صادر نموده است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала