طرح پیشنهاد لغو رواید ایران به عربستان

© Photo / IRNAایران و عربستان سعودی
ایران و عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.09.2023
اشتراک
معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به عربستان، تشکیل کارگروه لغو روادید بین ایران و عربستان را پیشنهاد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نمایندگی از عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم روز جهانی گردشگری درحالی در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی شرکت کرد. در این مراسم بیش از ۵۰۰ مقام مسئول و کارشناس از ۱۲۰ کشور جهان حضور داشتند.
جلالی در دیدار با معاون بین‌الملل وزارت گردشگری عربستان، پیشنهاد تشکیل کارگروه رفع موانع گردشگری و لغو روادید بین ایران و عربستان را مطرح کرد.
وی بیان داشت: پیام مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی ـ وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ـ به وزیر گردشگری عربستان سعودی را به سلطان المسلم ارائه کردم. در این پیام از مقام عالی وزارت عربستان برای سفر به ایران دعوت شده است که قرار شد برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم انجام شود.
عربستان با هدف افزایش شمار گردشگران این کشور، پیش‌تر طرح ویژه معافیت از روادید الکترونیکی را برای شهروندان بریتانیا و ایرلند شمالی، اروپا و ایالات متحده آمریکا اجرا کرده است. ساکنان کشورهای عضو "شورای همکاری خلیج فارس" و اقوام درجه یک آن‌ها نیز می‌توانند از طریق یک درگاه آنلاین برای دریافت ویزای الکترونیکی عربستان اقدام کنند. عربستان حدود چهار سال پیش در راستای تسهیل شرایط سفر به این کشور، اعلام کرد که برای شهروندان ۴۹ کشور ویزای فرودگاهی صادر می‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала