پیشنهادات تحلیلگر سیاسی ایرانی برای گسترش همکاری ایران و روسیه + ویدئو

© Sputnik مجمع رسانه ای کشورهای کاسپین در آستاراخان - روسیه
 مجمع رسانه ای کشورهای کاسپین در آستاراخان - روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.09.2023
Telegram
مدبر: الگوهای مناسبی برای خبرنگاران و تحلیلگران مستقل و آزاد است که تسلیم دروغها، سانسور ها و تحمیل عقاید شبکه های رسانه ای غرب خصوصا در نظم جدید جهانی نمی شوند.
به گزارش اسپوتنیک، روح الله مدبر تحلیلگر سیاسی در تلویزیون ، رادیو، مطبوعات و خبرگزاری های ایران در مجمع رسانه ای کاسپین در آستاراخان سخنرانی کرده و پیشنهاداتی نیز برای گسترش همکاری های رسانه ای روسیه و ایران مطرح کرد:
قبل از هر چیز تاکید می کنم دیپلماسی عمومی با اقدامات معمول رسمی و پروتکلی و... انجام پذیر نیست،. اثر گذاری تفاهمات در لایه های بعدی صورت خواهد گرفت.
همانطور که خیلی از تفاهم نامه های بین ایران و روسیه اجرا نشد و فقط امضا شد! که البته علت اصلی آن تلاش غربگرایان برای اجرا نشدن این تفاهم نامه ها در ایران بود...
پوزش من را بپذیرید که صریح صحبت می کنم، من می خواهم وضعیت موجود را تشریح کنم.

امروز برای تقویت دیپلماسی عمومی خصوصا برای تقویت روابط ایران و روسیه نیاز به افرادی داریم که با قلب خود اعتقاد به توسعه دوستی ها دارند.

اما پیشنهاد من این است که :
با ایجاد یک گروه از تحلیلگران و خبرنگارانی که قلبا علاقه مند توسعه همکاری ها هستند یک شورای غیر دولتی ( NGO) با عنوان گسترش دیپلماسی عمومی و نزدیکی مردم منطقه کاسپین ایجاد کنیم.
این دومین پیشنهاد من است، به عبارتی می گویم ارتباطاتمان را حفظ کنیم، تقویت کنیم، به صورت مستقیم با هم در تماس باشیم و به هم کمک کنیم و به تولید محتوی های مثبت بپردازیم.
اما پیشنهاد سوم من، در خصوص شروع فعالیت کامل مرکز فرهنگی روسیه در ایران است،(( و امیدوارم زودتر قانون مرکز فرهنگی روسیه در مجلس ایران به تصویب نهایی برسد))، امروز به نظر من راه اندازی یک مرکز فرهنگی بزرگ توسط روسیه در ایران به منظور معرفی بدون واسطه روسیه در ایران بسیار ضروری است.
مجمع رسانه ای کشورهای کاسپین در آستاراخان - روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.09.2023
ابتکار تحلیلگر و روزنامه نگار مشهور ایرانی برای مقابله با اخبار منفی
البته ضروری است اشاره نمایم، خوشبختانه ، نمایندگی جدید سازمان روسوترودنیتچستوو، در ایران؛ خانم لیلیا ووتینووا در حال فعالیت های بسیار بسیار خوب و فراوانی است ، و ایشان توانسته به واسطه تسلط به زبان فارسی و آشنایی عمیق از ساختار، فرهنگ ، تاریخ، هویت و نکات ویژه و خاص جامعه ایرانی اقدامات بسیار خوبی در ایران انجام دهد .
به همین دلیل ضرورت دارد این فعالیت های بسیار خوب و ارزشمند با راه اندازی یک مرکز بزرگ فرهنگی بسیار گسترده تر شود.
من در همینجا از جناب آقای پریماکوف عزیز به واسطه تلاش های ارزشمند و فراوانشان برای راه اندازی مرکز فرهنگی روسیه در ایران صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم موانع اداری افتتاح این مرکز با(( تصویب در مجلس ایران)) رفع شود.
مشکل بزرگی که ما امروز در ایران داریم، عدم شناخت صحیح مردم ایران از روسیه و بالعکس است.
یقین داشته باشید با انتشار فیلم ها و موسیقی های روسی، و سایر اقدامت فرهنگی تعداد قابل توجهی از جوانان و سایر مردم ایران عاشق هنر روسی خواهند شد و همزمان گردشگری و اعزام دانشجویان ایرانی به روسیه و البته فعالیت های اقتصادی و همکاری های سیاسی هم بسیار بیشتر می شود.
هشتمین مجمع رسانه ای کاسپین در آستاراخان در تاریخ 18-19 سپتامبر برگزار می شود.
هیئت هایی از جمهوری آذربایجان، ایران، قزاقستان و ترکمنستان در این مجمع شرکت می کنند. نمایندگان رسانه های داغستان نیز در این مجمع شرکت می کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала