پکن: روسیه و چین مسئول ثبات در جهان هستند

© Sputnik / Russian Foreign Ministry  /  مراجعه به بانک تصاویر Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров и министр иностранных дел Китая Ван И в Камбодже
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров и министр иностранных дел Китая Ван И в Камбодже - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
Telegram
وزیر امور خارجه چین در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مسکو گفت: چین و روسیه مسئولیت ویژه ای برای حفظ ثبات استراتژیک در جهان دارند.
به گزارش اسپوتنیک، به گفته وانگ یی، "تلاطم کنونی وضعیت بین المللی و منطقه ای" مستلزم حفظ تماس ها و "همگام سازی مداوم زمان و هماهنگی تلاش ها برای پیشبرد همکاری های استراتژیک است."
وانگ یی در این دیدار گفت: "همکاری ما علیه کسی نیست و در معرض دخالت یا دخالت خارجی نیست. در عین حال، چین و روسیه به عنوان قدرت های پیشرو جهانی و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، مسئولیت ویژه ای در حفظ ثبات راهبردی جهانی و پیشرفت جهانی دارند. هر چه اقدامات یکجانبه هژمونی و تقابل بلوکی خشونت آمیزتر شود، همگامی با زمان برای ما اهمیت بیشتری دارد".
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز به نوبه خود این موضوع که چین و روسیه "در شرایط سختی که جهان در حال تجربه تغییرات زمین ساختی است" در حال فعالیت هستند را تایید نمود.
وزیر خارجه روسیه افزود: "مایلم به اهمیت همکاری روسیه و چین برای تضمین عدالت در امور جهانی، برای اطمینان از توازن منافع آن فرآیندهایی که در جهات مختلف در حال توسعه هستند، اشاره کنم".
سرگئی لاوروف اضافه کرد:" مجامع چندجانبه جدیدی در پیش است، اول از همه، مجمع عمومی سازمان ملل که قبلاً کار خود را آغاز کرده است، سپس اجلاس همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه و بسیاری از نشست های دیگر در سطوح عالی برگزار می شود. من اطمینان دارم که اقدام هماهنگ ما در طول این مجامع ادامه خواهد یافت و نتایج آنها آرزوهای همه مردم جامعه بین المللی را برآورده خواهند کرد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала