نماینده روسیه: کی یف نمی تواند کشورهای بی طرف را برای اجرای "فرمول صلح" خود جلب کند.

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل
واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
Telegram
واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که کی یف نمی تواند کشورهای بی طرف و سازمان های بین المللی را برای اجرای "فرمول صلح" خود جلب کند.
به گزارش اسپوتنیک، در پایان ماه ژوئن، مذاکرات اوکراین در کپنهاگ برگزار شد که در آن کشورهای گروه هفت G7، برخی از اعضای بریکس و خود کی یف شرکت کردند. در آنجا آنها راه‌های اجرای به اصطلاح "فرمول صلح" ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین را مورد بحث قرار دادند. در مسکو این طرح را کاملاً دور از واقعیتمی دانند. سپس نشستی در این قالب توسط عربستان سعودی در جده برگزار شد.
نبنزیا گفت:" در مورد نشست‌ها درباره به اصطلاح "فرمول صلح" زلنسکی، تا آنجایی که می‌دانیم، کی یف همچنان در تلاش است تا کشورهای بی‌طرف و سازمان‌های بین‌المللی را برای اجرای نکات طرح خود جلب کند".
نماینده دائم روسیه خاطرنشان کرد: هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که سازمان ملل بتواند در این بحث شرکت کند، به ویژه اینکه آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان بارها از پایبندی خود به اصل بی‌طرفی و برابری در این موضوع صحبت کرده است.
نبنزیا اظهار داشت"هر چیزی که اوکراینی‌ها در مورد حمایت بین‌المللی از به اصطلاح "طرح زلنسکی" از جمله "در بخش اخیر بیانیه گروه بیست (G20) درباره بحران اوکراین" می‌گویند باید با حقایق مقایسه شود و همه چیزهای دیگر نادرست و ریاکارانه است.
در بیانیه اخیر دهلی نو در اجلاس سران G20 در چارچوب رویدادهای اوکراین آمده است که همه کشورها باید از تهدید به توسل به قوه قهریه یا استفاده از زور برای تصرف اراضی خودداری کنند.
ترامپ، هیتلر را تحسین می‌کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.09.2023
ترامپ: اوکراین در حال شکست در درگیری است
روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز خاطرنشان کرد که این اعلامیه به دلیل عدم اجماع جهانی در مورد حمایت از اوکراین، ضربه ای به کشورهای غربی است. سوتلانا لوکاش، مسئول امور روسیه روسیه در گروه 20، گفت که "نیمی از گروه 20 از تفسیر وقایع به نفع نحوه ارائه آنها از سوی غرب خودداری کردند."
پیش از این، وزارت امور خارجه اعلام کرده بود که کشورهای گروه 7 بر هند فشار می آورند تا رویکردهای یکجانبه خود را نسبت به اوضاع پیرامون اوکراین در اسناد نهایی گروه 20 منعکس کنند. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که طرف هندی، در این شرایط تلاش کرد به یک مسیر بی طرف، بر اساس دستور صرفا اقتصادی G20 پایبند باشد.
زلنسکی در نوامبر 2022 گفت که کی یف "برنامه ای 10 ماده ای برای دستیابی به صلح" دارد. از جمله آنها می توان به تضمین امنیت هسته ای، غذایی و انرژی، تبادل تسرا بر اساس فرمول "همه در مقابل همه" و احیای تمامیت ارضی اوکراین اشاره کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала