موضوعات اصلی در گفتگوی ماسک و اردوغان اعلام شد

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر اردوغان
اردوغان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
Telegram
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با ایلان ماسک، رئیس شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) در نیویورک دیدار کرد تا درباره سرمایه‌گذاری‌های احتمالی در صنعت این کشور گفتگو کند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را اداره روابط عمومی دفتر رئیس جمهور ترکیه منتشر کرده است.
شبکه تلویزیونی TGRT Haber روز یکشنبه گزارش داد که طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در دیدار با ایلان ماسک، رئیس شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) در نیویورک، قصد دارد در مورد سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده این کارآفرین آمریکایی در این کشور گفتگو کند. پیش از این گزارش شده بود که اردوغان در چارچوب شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل با ماسک در نیویورک دیدار خواهد کرد.
در اطلاعیه منتشره آمده است:" رئیس جمهور طیب اردوغان از ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و اسپیس ایکس <...> را در نیویورک <...> به حضور پذیرفت. اردوغان با توجه به ورود محصولات <...> تسلا به بازار ترکیه، این شرکت را به افتتاح هفتمین کارخانه خود را در ترکیه فرا خواند.
ایلان ماسک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.09.2023
ماسک اعتراف کرد که واقعاً چه کسی آمریکا را اداره می کند
بر اساس این خبر، اردوغان ماسک را به جشنواره فناوری تکنوفست که در شهر ازمیر برگزار می شود دعوت کرد و در مورد نظریه Digital Türkiye و استراتژی ملی هوش مصنوعی صحبت کرد.
اضافه می شود: " همچنین به لطف اقدامات انجام شده در چارچوب برنامه فضایی ترکیه ممکن است فرصت های همکاری با اسپیس ایکس ایجاد شود".
فخرالدین آلتون، رئیس اداره روابط عمومی ریاست جمهوری ترکیه، پیشتر از ایلان ماسک، کارآفرین آمریکایی خواسته بود تا با استفاده از توییتر، اطلاعات مربوط به مداخله در زندگی سیاسی ترکیه را در گذشته افشا کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала