تکرار ادعاها و تهدیدهای گروسی علیه ایران

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر Генеральный директор МАГАТЭ Рафаэль Гросси во время встречи с президентом РФ Владимиром Путиным
Генеральный директор МАГАТЭ Рафаэль Гросси во время встречи с президентом РФ Владимиром Путиным - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
Telegram
گروسی مدعی شد که اگر ایران دوباره به بازرسان آژانس مجوز ندهد، پیامدهایی برای این کشور خواهد داشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه از ایران خواست تا در تصمیم خود برای عدم دسترسی به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تجدید نظر کند.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه اعلام کرد که ایران مجوز چندین بازرس را لغو کرده است. اقدامی که تهران در واکنش به "سوءاستفاده‌های سیاسی" آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس از تعامل مثبت، سازنده و مستمر جمهوری اسلامی با آژانس انجام داده است.
گروسی در ادامه مدعی شد: "اگر آنها با آژانس همکاری نکنند، چیزی را که می‌خواهند دریافت نخواهند کرد؛ تضمین‌هایی که می‌خواهند، تاییدیه که می‌خواهند، نظر مساعد جامعه بین‌المللی".
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه روز شنبه گروسی مبنی بر اقدام جمهوری اسلامی ایران در لغو انتصاب چند بازرس با تجربه آژانس گفت: متأسفانه سه کشور اروپایی و آمریکا با وجود تعامل مثبت، سازنده و مستمر جمهوری اسلامی با آژانس، با زیاده‌خواهی و با هدف تخریب فضای همکاری ایران و آژانس، از فضای شورای حکام برای مقاصد سیاسی خود سوءاستفاده کردند.
کنعانی افزود: "ایران پیشتر درباره عواقب این گونه سوءاستفاده‌های سیاسی از جمله تلاش برای سیاسی کردن فضای آژانس هشدار لازم را داده بود‌".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала