در آمریکا زنگ خطر را در مورد تاکتیک های تکان دهنده جدید ارتش اوکراین به صدا درآوردند

© Photo / Telegram/@bars11kubanدر آمریکا زنگ خطر را در مورد تاکتیک های تکان دهنده ارتش اوکراین به صدا درآوردند
در آمریکا  زنگ خطر را در مورد تاکتیک های تکان دهنده ارتش اوکراین به صدا درآوردند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.09.2023
Telegram
سرهنگ داگلاس مک گرگور، مشاور سابق رئیس پنتاگون، در مصاحبه ای با دانشمند علوم سیاسی نروژی گلن دیسن در کانال یوتیوب خود اعلام کرد نیروهای مسلح اوکراین به تاکتیک های حمله دوربرد با استفاده از موشک های غربی و داده های سرویس های اطلاعاتی روی آورده اند.
به گزارش اسپوتنیک، این کارشناس خاطرنشان کرد: "ما در مرحله جدیدی هستیم، مرحله حملات دوربرد، زیرا اوکراینی ها چیز دیگری برای وارد کردن به میدان نبرد ندارند و این بسیار خطرناک است."
به گفته مشاور سابق رئیس پنتاگون ، اوکراینی ها به دلیل تلفات سنگین در جریان حمله خود، توانایی انجام عملیات رزمی در زمین را از دست داده اند و اکنون با استفاده از داده های سرویس های اطلاعاتی کشورهای ناتو به تاکتیک های حمله با موشک های دوربرد غربی روی آورده اند.
وی تاکید کرد که چنین کمک های مستقیمی به نیروهای مسلح اوکراین عملا باعث می شود کشورهای غربی در درگیری با روسیه مشارکت مستقیم داشته باشند و این ممکن است پاسخ جدی مسکو را به دنبال داشته باشد. مشاور سابق همچنین خاطرنشان کرد که تاکتیک های جدید اوکراینی ها راهی جز پایان دادن به درگیری با شکست کی یف برای روسیه باقی نمی گذارد.
هشدار در پارلمان روسیه درباره عواقب حملات موشک های  غربی به کریمه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.09.2023
هشدار در پارلمان روسیه درباره عواقب حملات موشک های غربی به کریمه
مک گرگور در پایان گفت: "فکر می‌کنم روس‌ها دیگر فهمیده‌اند که درگیری تنها با ابزار نظامی پایان خواهد یافت.
پیش از این روزنامه پولیتیکو به نقل از منابع خود گزارش داده بود که اوکراین به امید دریافت مجوز برای دریافت موشک های دوربرد ATACMS تا برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل که از 19 تا 26 سپتامبر برگزار می شود، بر آمریکا فشار وارد می کند. پنتاگون اعلام کرد ایالات متحده هنوز هیچ تصمیمی برای ارسال موشک های ATACMS به اوکراین نگرفته است. سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا قبلاً نتوانست گزارش های آژانس مبنی بر تمایل مقامات این کشور برای ارسال ATACMS به اوکراین را تأیید کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала