دریافت تانک های آمریکایی آبرامز به نیروهای مسلح اوکراین کمک نخواهد کرد

© AP Photo / Mindaugas Kulbisدریافت تانک های آمریکایی آبرامز به نیروهای مسلح اوکراین کمک نخواهد کرد
دریافت تانک های آمریکایی آبرامز به نیروهای مسلح اوکراین کمک نخواهد کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.09.2023
Telegram
تانک‌های آبرامز آمریکایی وقتی به خط مقدم جبهه در استان منطقه زاپاروژیه می‌رسند، با همان ننگ و شرمساری لئوپارد آلمانی و چلنجر انگلیس مواجه می‌شوند.
به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش اجتماعی استان زاپاروژیه به نام "ما با روسیه هستیم" اعلام کرد.
پیش از این، الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین گفته بود که کی یف به زودی تانک‌های آبرامز را از ایالات متحده آمریکا دریافت خواهد کرد و انتظار می‌رود تعداد آنها به بیش از 10 دستگاه برسد.
روگوف گفت: "حالا نوبت شرمساری برای ایالات متحده آمریکا فرا رسیده است. آمریکایی ها برای تکرار شرم تانک های لئوپارد آلمانی و چلنجر انگلیس به جلو می شتابند تا تمام جهان ببینند که چگونه تانک های آنها در صحراها و استپ های جنوبی روسیه می سوزد."
به گفته وی، همانطور که تجربه تانک های چلنجر انگلیس نشان داده است، تانک های آمریکایی برای مدت طولانی در خط مقدم جبهه سالم نخواهند ماند.
روگوف گفت:"کیفیت و مرغوبیت آبرامز ها به طور قابل توجهی پایین تر از همان چلنجرها است که در حال حاضر به طرز چشمگیری در خط مقدم جبهه می سوزند. غرب هر آنچه را که دارد در رویارویی با روسیه استفاده می کند تا مواضع خود را در سرزمین های به طور موقت اشغال شده جنوبی روسیه حفظ کند. آنطوری که شبه‌نظامیان اوکراینی بسیار تلاش می‌کنند ساکنان اراضی فعلا تحت کنترل زلنسکی را فریب دهند، تانک های برایشان کمک نخواهند شد ."
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خسارات کشاورزی اوکراین  بر اثرسقوط پرتابه ها به زمین ها را ارزیابی کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.09.2023
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خسارات کشاورزی اوکراین بر اثرسقوط پرتابه ها به زمین ها را ارزیابی کرد
ضد حمله اوکراین در 4 ژوئن آغاز شد و سه ماه بعد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت: "ضد حمله" نه تنها متوقف شده بلکه شکست خورده است." به گفته وی، اوکراین در تلاش برای "دستیابی به نتیجه به هر قیمتی" 71.5 هزار پرسنل نظامی را از دست داد - گویی "اینها آدم نبودند". به گفته سرگئی شویگو، وزیر دفاع اوکراین، نیروهای مسلح اوکراین در هیچ یک از مناطق به اهداف خود نرسیدند. داغ ترین منطقه استان زاپاروژیه در نزدیکی روستای کوچک رابوتینو است که اوکراین تیپ هایی را با آموزش غربی از ذخیره استراتژیک خود وارد جنگ کرد. در میان 18 هزار واحد از تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین که منهدم شد، تانک های لئوپارد آلمانی، تانک های AMX فرانسوی، حداقل یک خودروی جنگی انگلیسی چلنجر 2 و برادلی آمریکایی بود. از جمله 543 تانک منهدم شده است. همانطور که رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد، تسلیحات غربی اکنون "به زیبایی می سوزند".
در این شرایط ایالات متحده اعلام کرد که این حمله برای "ماه های بسیار بیشتری" ادامه خواهد داشت و شروع به تامین مهمات خوشه ای برای نیروهای مسلح اوکراین کرد. پوتین به نوبه خود خاطرنشان کرد که عرضه "مهمات خوشه ای هیچ تغییری در میدان جنگ برای نیروهای مسلح اوکراین ایجاد نکرده است.
پیشتر روسیه به دلیل ارسال تسلیحات غربی به اوکراین یادداشتی به کشورهای ناتو فرستاد. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمکی نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف همچنین گفت که ایالات متحده و ناتو مستقیماً در درگیری در اوکراین دخالت دارند و این شرکت نه تنها با تامین تسلیحات، بلکه همچنین با آموزش پرسنل نظامی اوکراین در انگلیس ، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها صورت می گیرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала