پیشنهاد به گروسی: برای خودت گردن آویزی از اورانیوم درست کن!

پیشنهاد به گروسی: برای خودت گردن آویزی از اورانیوم درست کن!
پیشنهاد به گروسی: برای خودت گردن آویزی از اورانیوم درست کن! - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
اشتراک
ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش اجتماعی استان زاپاروژیه به نام "ما با روسیه همراه هستیم" به رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشنهاد کرد که برای خود گردن آویزی از اورانیوم ضعیف شده بسازد.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این، گروسی اظهار داشت که استفاده از مهمات با اورانیوم ضعیف شده، که ایالات متحده تصمیم به عرضه آن به اوکراین گرفته است، پیامدهای رادیولوژیکی قابل توجهی ندارد. گروسی یادآور شد که موضوع استفاده از گلوله های اورانیوم ضعیف شده موضوع جدیدی نیست، آنها قبلا در طول جنگ خلیج فارس نیز مورد استفاده قرار گرفته بودند.
روگوف گفت: با چنین اظهاراتی، گروسی بی عملی و ناتوانی خود را در دفاع از ایمنی نشان می دهد و استفاده از گلوله های اورانیوم ضعیف شده را توجیه می کند و عملاً شریک جرم می شود. اگر گروسی بگوید آنها سالم هستند، تعجب نمی کنم. به همه کسانی که می گویند این مهمات مضر نیستند، توصیه می کنم از اورانیوم ضعیف شده آویز بسازید و به گردن آویزان کنید یا حتی بهتر از آن به قلب خود نزدیکتر کنید. اگر به اظهارات سیاستمداران و کارشناسان غربی باور داشته باشید، این اورانیوم بی خطر است، هیچ ترسی از آن وجود ندارد".
به گفته وی، این مهمات در واقع از جمله حامل آلودگی های سمی و سرطان زا برای خاک هستند و بنابراین استنشاق طولانی مدت گرد و غبار آلوده ناشی از استفاده از آنها بسیار خطرناک است.
روگوف افزود: برآوردهای گروسی درست نیست. مایه تاسف است که او بار دیگر مجبور می شود به خاطر منافع سیاسی آنگلوساکسون ها دروغ بگوید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала