وزارت خارجه ترکیه: گزارش پارلمان اروپا مملو از اتهامات و پیش داوری های ناعادلانه است

CC BY-SA 3.0 / Vikiçizer / Dışişleribakanlığıساختمان وزارت خارجه ترکیه
ساختمان وزارت خارجه ترکیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
Telegram
وزارت امور خارجه ترکیه گزارش پارلمان اروپا درباره این کشور را برای سال 2022 که روز 13 سپتامبر منتشر شد، محکوم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه گفته می شود:" این گزارش مملو از اتهامات ناعادلانه و پیش داوری مبتنی بر اطلاعات نادرست محافل ضدترکیه است. این گزارش بازتابی از رویکرد سطحی و کوته بینانه معمول پارلمان اروپا در رابطه با روابط با کشورمان و آینده اتحادیه اروپا است. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه اعضای پارلمان اروپا برده سیاست‌های پوپولیستی روزمره هستند و تا چه اندازه از توسعه رویکرد استراتژیک درست هم برای اتحادیه اروپا و هم برای منطقه ما فاصله دارند."
در وزارت امور خارجه ترکیه خاطرنشان کردند: "ما در چنین دوره حساسی از نقطه نظر ثبات و امنیت قاره ما، زمانی که پنجره فرصت ها برای احیای روابط ترکیه و اتحادیه اروپا باز شده ، چنین اقدامات پارلمان اروپا را به جای مذاکرات در مورد عضویت کشورمان در اتحادیه اروپا غیرمنطقی می‌دانیم."
اردوغان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
آدمک عروسکی اردوغان در سوئد به آتش کشیده شد
گزارش سالانه پارلمان اروپا درباره وضعیت روابط با ترکیه در 13 سپتامبر در نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ به تصویب رسید. در این بیانیه آمده است که آنکارا و بروکسل باید راه های دیگری غیر از الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا برای همکاری پیدا کنند زیرا در حال حاضر این امکان وجود ندارد.
در این گزارش از آنکارا خواسته می شود تا ورود سوئد به ناتو را تایید کند و تاکید می شود که "فرایند الحاق یک کشور به ناتو به هیچ وجه نمی تواند با روند الحاق کشور دیگر به اتحادیه اروپا مرتبط باشد." در ان ابراز تاسف می شود که اگرچه ترکیه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به طور رسمی نقش روسیه در مناقشه اوکراین را محکوم کرد اما در واقع از تحریم‌های خارج از چارچوب سازمان ملل حمایت نمی‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала