سنای آمریکا از بایدن خواست از شرکت در انتخابات خودداری کند

© AP Photo / Susan Walshجو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
Telegram
میت رامنی، سناتور جمهوری خواه از جو بایدن، رئیس جمهور 80 ساله دموکرات آمریکا خواست تا از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 خودداری کند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شبکه تلویزیونی فاکس نیوز منتشر کرده است.
سناتور میت رامنی گفت: "پرزیدنت بایدن، زمانی که نامزدی خود برای ریاست جمهوری را اعلام کرد، گفت که او یک چهره انتقالی برای گذار به سوی نسل بعدی است. خوب، زمان آن رسیده است که این گذار را انجام دهیم."
رامنی 76 ساله گفت، خودش به دلیل سنش برای دوره جدید در سنا نامزد نخواهد شد.
او افزود: "فکر می‌کنم اگر هم رئیس‌جمهور بایدن و هم رئیس‌جمهور سابق (دونالد) ترامپ کنار بروند و به احزاب خود اجازه دهند فردی از نسل بعدی را انتخاب کنند بسیار خوب خواهد بود... فکر می‌کنم اگر افرادی که به نسل بیبی بومر (از سال 1946 تا 1964 متولد شدند) نامزدان هر دو حزب باشند، هر دوی آنها وضعیت بسیار بهتری خواهند داشت".
بایدن اوکراینی ها را ایرانی ها خواند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.09.2023
آمریکا تحقیقاتی را درباره استیضاح احتمالی بایدن آغاز کرده است
لکنت های زبانی و رفتارهای گاهی عجیب رئیس جمهور فعلی ایالات متحده باعث ایجاد شک و تردید در مورد توانایی او در انجام وظیفه می شود و او اغلب مورد شوخی قرار می گیرد. گاهی اوقات بایدن نام یا سمت افراد حاضر را اشتباه می گیرد و مواردی وجود داشته است که برای یافتن راهی برای خروج از صحنه به کمک دیگران متوسل شده است. همچنین رئیس جمهور آمریکا بارها و بارها به زمین افتاده ، از پله ها نتوانسته بالا رود، از روی دوچرخه خود سقوط کرده است.
انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2024 برگزار خواهد شد. از جمله دونالد ترامپ، مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق، ران دیسانتیس، ، فرماندار فلوریدا، نیکی هیلی، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل، ، ، تیم اسکات، سناتور کارولینای جنوبی، کریس کریستی فرماندار سابق نیوجرسی از طرف جمهوری خواهان اعلام نامزدی کرده اند. جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات فعلی ایالات متحده در ماه آوریل گفت که او نیز قصد دارد دوباره انتخاب شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала