اعلام تاریخ تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران

پرچم ایران و آمریکا
پرچم ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
Telegram
تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا قرار است هفته آینده انجام شود.
به گزارش اسپوتنیک، منابع آگاه در واشنگتن اعلام کرد که قرار است ایران و آمریکا تا روز دوشنبه هفته آینده طبق توافق خود برای تبادل زندانیان اولین گام در مذاکرات خود را بردارند.
به گفته مقامات ارشد در کاخ سفید که خواستند نامشان فاش نشود، تاریخ دقیق مبادله زندانیان هنوز تعیین نشده است ولی احتمالاً ۱۸ سپتامبر روز قبل از نشست سالانه رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک خواهد بود.
دولت بایدن روز دوشنبه به کنگره اطلاع داد که گام‌های مشخصی برای فراهم کردن شرایط تبادل زندانیان برداشته و معافیت‌هایی صادر کرده است که به بانک‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد ۶ میلیارد دلار را بدون تهدید تحریم‌های آمریکا به قطر منتقل کنند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد: انتظار داریم وجوه آزاد شده ایران در کره جنوبی در روزهای آینده به حساب های بانکی در قطر منتقل شود.
فرایند آغاز آزادسازی دارایی‌های توقیف شده ایران و تبادل زندانیان میان تهران - واشنگتن پس از دو سال گفت‌وگوهای غیرمستقیم طرفین، روز پنجشنبه ۱۰ آگوست اعلام شده بود.در همین راستا، آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای از آزادی زندانیان این کشور تضمین داد و گفت: این فرآیند در حال انجام است و به زودی تکمیل خواهد شد.
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.09.2023
آمریکا: وجوه آزاد شده متعلق به ایران طی چند روز آینده به قطر رسانده می شود
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ۲۱ شهریور ماه جاری در گفتگو با ایرنا، موضوع آزادی ۵ زندانی ایرانی را که به اتهام غیرقانونی دور زدن تحریم های آمریکا بازداشت هستند، در قبال آزادی ۵ زندانی آمریکایی تایید و اسامی آنان را اعلام کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала