ماسک: در ازای استارلینک برای کی یف پولی به من پرداخت نمی شود

© AP Photo / Benjamin Fanjoyایلان ماسک
ایلان ماسک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.09.2023
Telegram
کارآفرین و میلیاردر آمریکایی با انتقاد از سیاست های دولت آمریکا گفت، برای ارائه خدمات ارتباطی ماهواره ای استارلینک به اوکراین که توسط شرکت اسپیس ایکس اداره می شود، هزینه ای پرداخت نمی شود.
ایلان ماسک، کارآفرین و میلیاردر آمریکایی، بار دیگر این موضوع را مطرح کرد که دولت آمریکا برای ارائه خدمات ارتباطی ماهواره ای استارلینک به اوکراین که توسط شرکت او اسپیس ایکس مدیریت می شود، پرداخت نمی کند، و این را با این واقعیت توضیح داد که افرادی در دولت ریاست جمهوری وجود دارند که " برایش آرزوی خیر نکن."
به گزارش اسپوتنیک، ایلان ماسک طی یک سخنرانی آنلاین در کنفرانس توسعه فناوری گفت:" تمام ارائه کنندگان کمک به اوکراین پول خود را دریافت می کنند. پس چرا اسپیس ایکس یک استثناست؟"
به گفته ماسک، چنین رویکردی منطقی نیست، زیرا استارلینک "با ارزش ترین کارها" را برای کی یف انجام می دهد، اما کسانی در دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده وجود دارند که "آرزوهای خوبی برای او ندارند."
پاییز گذشته، ماسک گفت که هزینه کار 11 هزار از 25 هزار پایانه اینترنت ماهواره ای استارلینک در اوکراین توسط تعدادی از کشورها، سازمان ها و افراد پرداخت می شود، در حالی که شرکت او اسپیس ایکس ماهانه 20 میلیون دلار بابت مابقی پایانه ها ضرر می کند. او با پیشنهادی برای تامین هزینه ها به پنتاگون مراجعه کرد، اما بعداً این درخواست را پس گرفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала