دیدار وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با هیئت نظامی ایران

© Photo / IRNAدیدار هیئت نظامی ایران با وزیر دفاع آذربایجان
دیدار هیئت نظامی ایران با وزیر دفاع آذربایجان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023
Telegram
در دیدار هیئتی از نیروهای مسلح ایران به ریاست امیر سرتیپ محمد احدی با ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در مقر این وزارتخانه، دو طرف پیرامون چشم‌انداز توسعه همکار‌ی‌ها در حوزه نظامی و مسائل امنیتی منطقه تبادل‌نظر کردند.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری "ترند" به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از دیدار ژنرال ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع این کشور با هیئتی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ریاست امیر سرتیپ محمد احدی که برای شرکت در جلسه کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در این کشور حضور دارد، خبر داد.
بر اساس این گزارش، هیئت ایرانی ابتدا در خیابان شهدای باکو حاضر و بر مزار شهدا ادای احترام کرد و سپس در جلسه‌ای که در وزارت دفاع آذربایجان برگزار شد، حسن‌اف ضمن خیرمقدم به مهمانان ایرانی، درباره عملیات بازسازی انجام شده در مناطق آزادشده و وضعیت عملیاتی در مرز مشروط جمهوری آذربایجان و ارمنستان و در منطقه اقتصادی قره‌باغ صحبت کرد.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: اخیراً تعداد اقدامات تحریک‌آمیز یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان و گروه‌های مسلح غیرقانونی این کشور در خاک جمهوری آذربایجان، افزایش یافته و این تحرکات فوراً و قاطعانه توسط یگان‌های ارتش آذربایجان سرکوب شده است.
رئیس هیئت نظامی ایران خاطر نشان کرد: روابط دو کشور برگرفته از ریشه‌های تاریخی کهن است و بر اهمیت دیدارهای متقابل در جهت گسترش روابط دوستانه و همسایگی تاکید کرد.
در این نشست دو طرف همچنین درباره چشم‌انداز توسعه همکاری بین دو کشور در زمینه نظامی، مسائل امنیت منطقه‌ای و همچنین موضوعات دیگر مورد توجه متقابل تبادل‌نظر کردند.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای اعضای کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان در فعالیت‌های خود، ابراز امیدواری کرد چنین دیدارهایی به همکاری نظامی دوجانبه کمک مثبت کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала