کره شمالی زیردریایی اتمی جدید خود را به آب انداخت + عکس

© Photo / KCNAکره شمالی زیردریایی اتمی جدید خود را به آب انداخت
کره شمالی زیردریایی اتمی جدید خود را به آب انداخت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که کره شمالی زیردریایی جدیدی با سلاح های تهاجمی هسته ای تاکتیکی به آب انداخته و این مراسم با حضور کیم جونگ اون رهبر این کشور برگزار شده است.
به گزارش اسپوتنیک، در خبر منتشره آمده است: " مراسم پرتاب این زیردریایی در 6 سپتامبر با شرکت رفیق محترم کیم جونگ اون، دبیر کل حزب کارگر و رئیس امور دولتی جمهوری خلق کره برگزار شد".
این زیردریایی جدید "قهرمان کیم گونگ اوک" نامگذاری شده است و به یگان زیردریایی های مربوطه در ناوگان دریایی شرقی نیروی دریایی کره شمالی تحویل داده خواهد شد.
کیم جونگ اون خاطرنشان کرد، کمیته مرکزی حزب موفق شد به جهشی در توسعه صنعت کشتی سازی کشور دست یابد. وی در عین حال بر تعهد کره شمالی به نوسازی مستمر نیروهای رزمی زیردریایی و سطحی و همچنین سلاح های هسته ای نیروی دریایی این کشور تاکید کرد.
خبرگزاری KCNA پیشتر گزارش داده بود که کره شمالی رزمایش شبیه سازی حمله هسته ای تاکتیکی در دوم سپتامبر در پاسخ به مانورهای مشترک ایالات متحده و کره جنوبی انجام داده است. به گزارش KCNA، دو موشک کروز راهبردی دوربرد با کلاهک های شبیه سازی کلاهک هسته ای پرتاب شد. این خبرگزاری گزارش دادکه آنها در امتداد یک مسیر 8 شکل به طول 1.5 هزار کیلومتر در 7672 و 7681 ثانیه پرواز کردند و پس از آن در ارتفاع معینی از 150 متر بالای "جزیره هدف" منفجر شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала