وزارت خارجه روسیه درباره بازداشت تحلیلگر اسپوتنیک ارمنستان اظهار نظر کرد

© Sputnik / Наталья Селиверстоваساختمان وزارت خارجه روسیه
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد که در ورای اقدام تحریک آمیز بازداشت آشوت گئورکیان، تحلیلگر اسپوتنیک ارمنستان، نیروهایی قرار دارند که علاقه مند به ایجاد نفرت و ترس بین فدراسیون روسیه و ارمنستان هستند.
به گزارش اسپوتنیک، زاخارووا در پیام تهنیت خود خطاب به شرکت کنندگان همایش رسانه های روسی-ارمنی در ایروان گفت: "بدیهی است که در ورای این اقدام تحریک آمیز، همان نیروهایی قراردارند که علاقه‌ای به نزدیک‌تر کردن کشورهای ما و مردم آن‌ها به یکدیگر ندارند، بلکه به عکس آن به بیگانه کردن مردم با یکدیگر و کاشتن بذر نفرت، ترس، بی‌اعتمادی علاقه‌مند هستند ".
وی خاطرنشان کرد: اخیراً در فضای خبری ارمنستان تمایل به انتشار اطلاعات یک جانبه و منفی در مورد روسیه و روابط روسیه و ارمنستان غلبه دارد.
زاخارووا افزود : "نه شما و نه ما نمی‌توانیم از روند روشن اخیر در فضای خبری ارمنستان در راستای انتشار اطلاعات یک طرفه، منفی و اغلب نادرست درباره روسیه و روابط روسیه و ارمنستان راضی باشیم".
به گفته او، این روند "در تضاد با ماهیت سنتی دوستانه ارتباط بین دو ملت است."
بادالیان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.09.2023
دستگیری بلاگر حامی روسیه و تحلیلگر اسپوتنیک در ارمنستان
این دیپلمات افزود: ما تلاش‌ها برای تحریک دشمنی و نفرت بین مردم خود را از طریق مقصر دانستن روسیه بدر همه مشکلات مردم ارمنستان غیرقابل قبول می‌دانیم.
زاخارووا اظهار داشت روسیه نگران افزایش تعداد ساختارهای رسانه ای با سمت گیری غربگرا در ارمنستان است که هدف آنها بی اعتبار کردن فدراسیون روسیه است.
او گفت: "ما نگران هستیم که در ارمنستان تعداد فزاینده‌ای از ساختارهای رسانه‌ای با سمت گیری غرب‌گرایانه با هدف بی‌اعتبار کردن کشور و روابط ما وجود دارد".
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پایان گفت: "ما اخبار منفی اغلب دارای ماهیت ستیزه جویانه را مشاهده می‌کنیم که نقش سازنده روسیه در منطقه را زیر سوال می‌برد. متأسفانه منابع خبری نیز در ارمنستان وجود دارد که آشکارا، عذر می‌خواهم، لجن پراکنی می کنند. آنها انتقاد نمی‌کنند یلکه به سوی سازوکارهای تعامل بین دولتی مشترک ما از جمله سازمان پیمان امنیت جمعی و اتحادیه اقتصادی اوراسیا لجن پراکنی می کنند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала