در چین تعریف کردند که چگونه روسیه غرب را تحقیر کرد

© AFP 2023 / Jaap Arriensتانک انگلیسی چلنجر 2
تانک انگلیسی چلنجر 2  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
سربازان روس در طول نبرد در اوکراین، افسانه "تانک های شکست ناپذیر غربی" را از بین بردند.
به گزارش اسپوتنیک، رادیو ملی چین (CNR) در مقاله منتشره در شبکه اجتماعی وی چت این مطلب را اعلام کرده است.
در این مطلب آمده است، یکی از آخرین تانک هایی که در نزدیکی روستای رابوتینو در منطقه زاپوروژیه منهدم شد، تانک انگلیسی چلنجر 2 بود. به گفته وی دانگسو، تحلیلگر نظامی افسانه "تانک های شکست ناپذیر غربی" مدت ها پیش در جریان درگیری اوکراین از بین رفته است.
وی یادآور شد: کارشناسان نظامی غربی مدت ها بود که به خود بالیده و ادعا می کردند که تانک اصلی رزمی چلنجر 2 مجهز به مقاوم ترین زره در جهان است.
Challenger 2 tank live firing during exercise - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2023
اسپوتنیک توضیح می دهد
انهدام تانک چلنجر 2 در اوکراین/چالشی برای بریتانیا
اگر در طول تهاجم به عراق خودروی جنگی بریتانیا واقعاً بسیار سرسخت به نظر می رسید، پس در درگیری اوکراین تصویر "کاملاً متفاوتی" مشاهده می شود. آخر ارتش روسیه به هلیکوپترهای جنگی، هواپیماهای تهاجمی، پهپادهای کامیکادزه و مهمات سرگردان مسلح شده است که به طور خاص برای حمله به نقاط آسیب پذیر تانک ها "از زوایای دشوار" طراحی شده اند.
این مقاله در پایان می‌گوید: "این افسانه‌ که "تانک‌های غربی شکست‌ناپذیر هستند" مدت‌هاست که نقش بر آب شده است - گویی حباب صابون ترکیده است.
این اولین تانک انگلیسی از این مدل است که در منطقه عملیات ویژه منهدم می شود. پیش از این بارها از انهدام تانک های لئوپارد آلمانی خبر داده شده بود، یکی دیگر از تانک های نمادین غربی به نام آبرامز آمریکایی هنوز به جبهه نرسیده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала