ایلان ماسک در مورد اخبار مربوط به محدودیت کار استارلینک در نزدیکی کریمه توضیح داد

© AP Photo / Benjamin Fanjoyایلان ماسک
ایلان ماسک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
ایلان ماسک، کارآفرین و میلیاردر آمریکایی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه در سال 2022 فعالیت سرویس ارتباط ماهواره‌ای استارلینک را در سواحل کریمه محدود کرده بود را تکذیب اما عملاً تأیید کرد که از حمله نیروهای مسلح اوکراین به ناوگان روسیه در دریای سیاه جلوگیری کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این، سی ان ان اطلاع داده بود که ماسک دستور داده کار اینترنت ماهواره ای استارلینک را در نزدیکی کریمه محدود شود و از این طریق حمله اوکراین به ناوگان روسیه را خنثی کرده و این مطلب در زندگی نامه تاجر به قلم والتر ایزاکسون آمده است که در 12 سپتامبر منتشر می شود.
ماسک در صفحه خود در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) نوشت: "مناطق مشخص شده استارلینک فعال نشده اند. SpaceX هیچ چیزی را غیرفعال نکرده است."
این کارآفرین تصریح کرد، او یک درخواست فوری از "دولت" دریافت کرد تا استارلینک را در طول کل مسیر منتهی به سواستوپل فعال کند تا "بخش اعظم ناوگان روسیه در لنگرگاه غرق شود."
پل کریمه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.09.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
دیشب ارتش روسیه 3 پهپاد دریایی اوکراین را در نزدیکی پل کریمه منهدم کرد
او گفت: "اگر من با این درخواست موافقت می کردم، اسپیس ایکس به یک اقدام بزرگ جنگی و تشدید درگیری کشانده می شد."
به گزارش سی ان ان، ماسک نگران بود که در پاسخ به "پرل هاربر کوچک" روسیه ظاهراً بتواند با سلاح هسته ای پاسخ دهد. به دلیل قطعی استارلینک، پهپادهای زیر آبی اوکراینی مملو از مواد منفجره "ارتباط حود را از دست داده و به ساحل رفتند".
در ماه فوریه، ماسک گفت که اجازه نخواهد داد از ماهواره‌های استارلینک برای تشدید درگیری که می‌تواند منجر به جنگ جهانی سوم شود، استفاده شود.
استارلینک یک شبکه ماهواره ای نسل بعدی است که برای دسترسی به اینترنت پهن باند در هر نقطه از جهان طراحی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала