برگزاری حراجی برای فروش ضایعات فلزی از بندر بیروت

© Sputnik / Abdul Kader Al Bayانفجار در بندر بیروت
انفجار در بندر بیروت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2023
Telegram
وزیر حمل و نقل لبنان برای فروش ضایعات فلزی از بندر بیروت حراجی برگزار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، علی حمیه وزیرحمل و نقل دولت موقت لبنان، از حراج عمومی برای فروش ضایعات فلزی باقی مانده پس از انفجار در بندر خبر داد. این حراجی در ساختمان اداره بندر بیروت برگزار شد. به گفته وزیر، این اولین گام به سوی بهبودی کامل پس از انفجار سال 2020 است.
این مزایده به عنوان بخشی از طرح بازسازی بندر برگزار شد. صحیا عطیه، رئیس کمیته کارهای پارلمانی، ژان آلیه، رئیس سازمان تدارکات عمومی و همچنین رئیس و اعضای هیئت مدیره بندر بیروت در این نشست حضور داشتند.
وزیر حمل و نقل، قبل از شروع این رویداد خاطرنشان کرد:
امروز شروع حراج عمومی برای فروش ضایعات و آهن را که در ده ها هزار متر زمین در بندر بیروت قرار دارد، اعلام می کنیم. پس از تایید ریاست تدارکات عمومی مناقصه را اعلام می کنیم. ما پیشاپیش برای همگان روشن می کنیم که بندر بیروت را در هیچ مناقشه سیاسی داخلی یا بین المللی گروگان نخواهیم داشت. اگر خزانه‌داری پولی برای بازسازی نداشته باشد و سازمان‌های بین‌المللی نتوانند آن را بدهند، ما از طریق چنین مزایده‌هایی سرمایه جمع‌آوری می‌کنیم.
در 4 آگوست 2020 انفجاری در بندر دریایی بیروت رخ داد که ظرفیت آن 1.5 هزار تن TNT بود. موج انفجار هزاران خانه را در داخل شهر و خارج از آن ویران و آسیب دید، 219 نفر کشته شدند، 6.5 هزار نفر زخمی شدند، بیش از 300 هزار شهروند بی خانمان شدند. به گفته وزارت کشور لبنان، علت این انفجار آتش گرفتن بیش از 2.7 هزار تن نیترات آمونیوم ذخیره شده در یک انبار در حین عملیات جوشکاری بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала