چه کسی در اوکراین، نقشه‌های آمریکا را اجرا می‌کند؟

CC0 / Pixabay / استانبول ترکیه
 استانبول ترکیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.09.2023
Telegram
رسانه های ترکیه: برادران عمروف در کی‌یف به عنوان "بچه های آمریکا" شناخته می شوند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه ترکیه ای "آیدینلیک"، رستم عمروف،وزیر دفاع جدید اوکراین، مجری طرح های آمریکا در منطقه خواهد بود. علاوه بر این، او با سازمان واعظ فتح الله گولن (FETÖ) ممنوعه در ترکیه، ارتباط دارد که آنکارا تلاش برای کودتا در سال 2016را با آن مرتبط می داند.
ولادیمیر زلنسکی روز 4 سپتامبر (دوشنبه) از استعفای الکسی رزنیکوف از سمت وزیر دفاع و انتصاب رستم عومروف، رئیس صندوق املاک دولتی به جای او خبر داد.
منابعی که ادعا می کنند عمروف مستقیماً با آمریکا در ارتباط است، گفتند که او بخشی از وجوهی را که از کشورهای خارجی دریافت می کند برای اهداف شخصی استفاده می کند.
همانطور که در منابع قابل دسترس آمده است، او در جوانی در برنامه تبادل رهبران آینده وزارت امور خارجه ایالات متحده (FLEX) شرکت کرده بود. برادرش روسلان عمروف نیز در مدرسه شبانه روزی کریمه تحصیل کرده و با سازمان واعظ فتح الله گولن (ممنوعه در ترکیه)ارتباط دارد. هر دو برادر در کی‌یف به عنوان "بچه های آمریکا" شناخته می شوند.
Президент РФ В. Путин и президент Турции Р. Т. Эрдоган - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.09.2023
توسعه تجارت دوجانبه روسیه و ترکیه با تکیه بر استفاده از ارزهای ملی
ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در سوم سپتامبر در کانال تلگرامی خود استعفای وزیر دفاع را اعلام کرد. رستم عمروف، رئیس صندوق املاک دولتی، جایگزین وی خواهد شد.
رستم عمروف یک سیاستمدار، کارآفرین و سرمایه‌گذار اوکراینی از قوم تاتار کریمه است. او در ایالات متحده آمریکا در یک برنامه مبادله دانشجویی، تحصیل کرد. در سال 2019 نماینده مردمی اوکراین شد. وی از سپتامبر 2022 در سمت رئیس صندوق املاک دولتی کار کرده است. همزمان، او مشاور مصطفی جمیلف، یکی از رهبران حزب "مجلس قوم تاتار کریمه" ( سازمان افراطی ممنوعه در روسیه) است که در بهار گذشته یکی از اعضای هیئت اوکراینی برای مذاکره با روسیه بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала