- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

سرنگونی پهپاد اوکراینی بر فراز کریمه

© Sputnik / Alexey Malgavko /  مراجعه به بانک تصاویر کریمه
کریمه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.09.2023
Telegram
وزارت دفاع روسیه: یک حمله پهپادی دیگر اوکراین به خاک روسیه خنثی شد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه روز 5 سپتامبر 2023(سه شنبه) اعلام کرد که یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی توسط سامانه های پدافند هوایی بر فراز کریمه منهدم شد.
در اعلامیه وزارت دفاع روسیه آمده است:" صبح روز 5 سپتامبر، تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از یک پهپاد برای آسیب به تأسیسات در خاک فدراسیون روسیه خنثی شد. هواپیمای بدون سرنشین بر فراز جمهوری کریمه منهدم شد".
گفتنی است، حملات پهپادی به کریمه دائم انجام می شود. به عنوان نمونه، کی یف ساعت سه بامداد روز دوشنبه 17 ژوئیه با کمک دو پهپاد به پل کریمه حمله کرد. قسمت ماشین رو پل آسیب دید، دو بزرگسال کشته و یک کودک مجروح شد.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: "حمله امروز به پل کریمه توسط رژیم کی‌ف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد.
بیانیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حملات اوکراین به مسکو و کریمه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.07.2023
بیانیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حملات اوکراین به مسکو و کریمه
تصمیمات توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند".
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفت: کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
وی در ادامه افزود: "ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کی‌یف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کی‌یف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد".
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه نیز به نوبه خود گفت، حمله به پل کریمه توسط رژیم کی‌یف انجام شده است، تصمیم برای حمله توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت ایالات متحده و آمریکا و سرویس های اطلاعاتی بریتانیا گرفته شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала