افشای اوضاع در آمریکا پس از پیروزی روسیه

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais کاخ سفید
 کاخ سفید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.09.2023
Telegram
آیا ایالات متحده می‌تواند به بخشش از سوی فدراسیون روسیه، امید ببندد؟
به گزارش اسپوتنیک، اسکات ریتر افسر سابق اطلاعاتی آمریکا در مصاحبه با کانال یوتیوب دنی هایفونگ اظهار داشت که ایالات متحده فقط باید امیدوار باشد که پس از پیروزی روسیه در درگیری اوکراین، بخشیده شود.
این کارشناس در ادامه گفت: "ما مجموعاً مرتکب گناهان بزرگی علیه روسیه شدیم، اما روس ها قلب بزرگی دارند و باید امیدوار باشیم که بتوانند ما را ببخشند و به همکاری با ما ادامه دهند.
روس ها قطعاً در درگیری اوکراین پیروز خواهند شد، اما آنها به اندازه ایالات متحده انتقام جو نخواهند بود".
پیش از این، نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، گفته بود که پیروزی روسیه در اوکراین انگیزه قدرتمندی برای تغییر موازنه جهانی خواهد داد.
تاکر کارلسون،  مجری سابق شبکه تلویزیونی آمریکایی فاکس نیوز  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
دلیل "نفرت آمریکا از روسیه" از زبان مجری مشهور آمریکایی
گفتنی است، غرب پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، فشار تحریم ها بر مسکو را افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر دادند، بسیاری از برندها کشور را ترک کردند. اتحادیه اروپا قبلاً شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه شامل تحریم تدریجی واردات زغال سنگ و نفت استعملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند.روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است.مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع پیشرفت نکرد.
گفتنی است، پس از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی فشار تحریم‌ها را بر مسکو افزایش دادند، اما این امر موجب تورم بی‌سابقه در خود آمریکا و اروپا شد. به دلیل افزایش قیمت سوخت، در درجه اول گاز، صنعت اروپا تا حد زیادی مزایای رقابتی خود را از دست داده است، در حالی که صنعت آمریکا در حال رشد است.
همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرده است، سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت برای غرب است، اما تحریم ها ضربه شدیدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است. به گفته وی، هدف اصلی آمریکا و متحدانش بدتر کردن زندگی میلیون ها نفر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала