آیا کره جنوبی، وجوه مسدود شده ایران را منتقل خواهد کرد؟

© Fotolia / Curioso Photographyایران
ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.09.2023
Telegram
وزیر امور خارجه ایران: معتقدیم قرن حاضر متعلق به آسیاست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی دو بازیگر مهم در قاره آسیا محسوب می‌شوند و ما برای روابط دیرینه و دوستانه دو کشور احترام ویژه‌ای قائل هستیم.
در گفت وگوی پارک جین وزیر امور خارجه جمهوری کره جنوبی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طرفین درخصوص موضوعات مشترک و مهم دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفت وگوی تلفنی، آسیا را جزو اولویت های سیاست خارجی دولت سیزدهم عنوان کرد و اظهار داشت: معتقدیم قرن حاضر متعلق به آسیاست. جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی دو بازیگر مهم در این قاره به شمار می روند و ما برای روابط دیرینه و دوستانه دو کشور احترام ویژه ای قائلیم.
امیرعبداللهیان با اشاره به حل انتقال دارایی های ایران از بانک های کره جنوبی تاکید کرد: اکنون می توانیم در صفحه جدیدی از روابط دوجانبه گام برداریم و جمهوری اسلامی ایران از هر ابتکاری که به ارتقای مناسبات دو کشور کمک نماید استقبال می کند.
وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.08.2023
اظهارات کنعانی در خصوص آزادسازی منابع ارزی ایران در کره جنوبی
وی ضمن اشاره به مواضع کره جنوبی در خصوص برخی از موضوعات بین المللی، نسبت به ارتقای همکاری های دو کشور در منطقه و در مجامع بین المللی اعلام آمادگی کرد.
وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز با ابراز خرسندی از توافق صورت گرفته درخصوص انتقال منابع مالی متعلق به مردم ایران از کره جنوبی، آن را نشانه ای از تعهد عملی دولت کره نسبت به دولت و ملت ایران و اهمیت تلاش هر دو طرف برای حل این موضوع دانست.
پارک جین تحولات اخیر در روابط دو کشور را مثبت و معنادار توصیف کرد و با بیان آمادگی کشورش برای تقویت مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران ، با اشاره به عضویت کره جنوبی در شواری امنیت سازمان ملل در دو سال پیش رو، نسبت به همکاری با جمهوری اسلامی ایران در راستای تحکیم صلح و ثبات در خاور میانه اعلام آمادگی کرد.
دو طرف همچنین با اشاره به سابقه بیش از ۶ دهه ای روابط دیپلماتیک ایران و کره جنوبی، ورود به هفتمین دهه از روابط دیپلماتیک مشترک را پشتوانه ای مهم و ارزشمند در توسعه مناسبات فیمابین توصیف و بر لزوم حفظ و حراست از آن تاکید کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала