گزارش و تحلیل

نجات ایران از یک فاجعه

© Fotolia / Curioso Photographyنجات ایران از یک فاجعه
نجات ایران از یک فاجعه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.09.2023
Telegram
روز گذشته اعلام شد تشکیلات اطلاعاتی وزارت دفاع ایران موفق شده یک توطئه نفوذ دستگاه های امنیتی اسرائیل را کشف و خنثی کند.
گو اینکه جنگ اطلاعاتی و امنیتی میان ایران و اسرائیل سالها است که در حال اتفاق افتادن است و هر دو ضرباتی را به یکدیگر وارد می کنند اما اینبار می توان گفت مساله بسیار حساس تر بوده.
آنچه را که تلویزیون ایران از قطعات کانکتور بمب گذاری شده نمایش داد نشان میدهد صدها و یا حتی چندین هزار قطعه از این نوع قطعه ها برای ایران ارسال شده بوده تا در موشک ها و یا پهباد هایش استفاده کند و طبق آن گزارش ویروسی الکترونیکی که در زمان خاصی همه را با هم منفجر می کرد در آن قطعات تعبیه شده بود.
ظاهرا هم همه اینها قرار بود با هم منفجر شود تا یک فاجعه تمام عیار ایجاد شود.
البته ماجرای انفجار اینها به تنهایی شاید نقشه اصلی نبوده بلکه نقشه اصلی این می بوده که پس از انفجار همه اینها و در هیاهوی فضای به وجود آمده پس از انفجای این همه موشک و یا پهباد احتمالا اسرائیلی ها و شاید هم آمریکایی ها به دنبال اجرای نقشه حمله به تاسیسات زیربنایی هسته ای و دفاعی ایران می بودند و یا حتی به دنبال حمله به ایران می بودند.
همه تحلیلگران مربوطه اذعان دارند دلیل اصلی که تا به حال اسرائیلی ها و آمریکایی ها و یا دیگر دشمنان ایرانزمین جسارت حمله به ایران را نکرده اند این نبوده که آنها امکانات نظامی برای انجام این حمله را نداشتند بلکه این بوده که ایران موفق شده موازنه قدرتی ایجاد کند که بر اساس آن آنها به خوبی می دانند شروع حمله به ایران شاید امکان پذیر باشد اما تحمل عواقب آن امکان ناپذیر است.
در معادلات سیاسی همیشه بحث سود و زیان هر اقدامی مطرح است و همه سیاستمداران بر اساس این معیار تصمیم گیری می کنند که اگر اقدامی را انجام دهند چه قدر برایشان سود خواهد داشت و چه قدر زیان و هر وقت مطمئن شدند سود یک اقدامی بیش از ضرر اش است قطعا آن اقدام را انجام می دهند.
امروزه هم آمریکایی ها و هم اسرائیلی ها مطمئن هستند که ضرر حمله به ایران برای آنها بسیار بسیار بیش از سود آن است و به همین دلیل هم هست که این کار را انجام نمی دهند و فقط تهدید می کنند.
نشان رسمی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.08.2023
جلوگیری حفاظت اطلاعات وزارت دفاع ایران از خرابکاری در صنایع دفاعی این کشور + فیلم
چیزی که معادله سود و ضرر را به نفع ایران تغییر داده یک توانمندی های دفاعی ایران از جمله موشک ها و پهبادهای ایرانی است که می توانند هر نقطه در اسرائیل را هدف قرار دهند و بیش از 120 پایگاه نظامی آمریکا در منطقه نیز در دسترس آنها هست، بحث کشتی ها و ناوهای جنگی آمریکا و... به جای خود.
دیگری بحث وجود ائتلافی از متحدین در سرتاسر منطقه است که در صورت ورود آمریکا ویا اسرائیل به جنگ با ایران قطعا همه اینها با هم سرتاسر منطقه را بر علیه آمریکا و اسرائیل به آتش می کشند.
به نظر می رسد هدف اصلی اسرائیلی ها این بود که با منهدم کردن تسلیحات دفاعی ایران فضای ایران را برای خود باز کنند و به یک باره عملیاتی ضربتی بر علیه ایران انجام دهند و بعد طبق معمول پشت آمریکایی ها قایم شوند.
بدیهی هم هست که وقتی که بخش اعظم سامانه های دفاعی ایران نابود شده باشد ایران آنوقت برای ورود به یک جنگ مستقیم با آمریکا مردد می شود و اینکه بتواند به اسرائیل ضربه بزند هم بسیار سخت می شود، اگر نخواهیم بگوییم غیر ممکن.
علاوه بر این انفجار این تعداد موشک در پایگاههای ذخیره سازی خود می توانست موجب آن شود که تعداد زیادی کارشناسان و متخصصین خبره موشک سازی و پهباد سازی ایران هم کشته شوند و این جریان میتوانست ایران را سالها به عقب برگرداند.
قطعا اسرائیلی ها و آمریکایی ها سالها روی این ماجرا نقشه کشیده اند و برنامه ریزی کرده اند تا مصطلحا زمان صفر فرا برسد و عملیات شروع شود و به هیچ وجه تصور نمی کردند که ایرانی ها موفق شده اند این جریان را کشف کنند و در مقابل تشکیلات اطلاعاتی ایران نه فقط موفق شده که عناصر و جریان این نفوذ را کشف کند بلکه توانسته نقشه های طرفهای مقابل و زمان بندی آنها برای انجام چنین عملیاتی را کشف کند وعملیات اصلی آنها را به هوا ببرد.
وزارت اطلاعات ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
ضربه وزارت اطلاعات ایران به شبکه‌ گسترده‌ تروریستی در 4 استان ایران
عملا اینها سالها روی انجام این عملیات سرمایه گذاری و تمرین کرده اند و خود را آماده کرده اند که این ماجرا هزینه های زیادی برای آنها داشته و خوب تشکیلات اطلاعاتی ایران صبر کرده اند تا اینها هر چه در چنته دارند هزینه کنند و بعد ضربه اصلی را به آنها وارد کند.
به صورت تاریخی ایران به دلیل موقعیت ژئواستراتژیک خود همیشه مورد تهدید دشمنان و ابرقدرتان بوده و همیشه اینها تلاش داشتند که ایران را تصرف کنند چون می دانند برنده در جنگ ابر قدرتها آن است که ایران را دارد.
این ماجرا تا به حال ادامه دارد اما تفاوت اش این است که ایران برای اولین بار پس از چندصد سال موفق شده کاری کند که موازنه قدرت ایجاد شود و دشمن جسارت حمله را نداشته باشد و اهمیت برنامه موشکی و پهبادی ایران هم در همین راستا می باشد ودلیل هیاهویی که آمریکایی ها و اروپایی ها بر سر برنامه موشکی و پهبادی ایران راه انداخته اند نیز به همین دلیل است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала