اوکراین اولین تانک های آبرامز را در اواسط سپتامبر دریافت خواهد کرد

© Photo / The U.S. Army تانک M1 آبرامز آمریکایی
 تانک M1 آبرامز آمریکایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.09.2023
Telegram
کی یف 10 تانک اول آبرامز آمریکایی را در اواسط سپتامبر دریافت خواهد کرد و مقامات غربی امیدوارند که ورود این تانک ها به نیروهای مسلح اوکراین امکان بدهد برتری لازم را در ضد حمله "طاقت فرسا" به دست آورند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را نشریه پولیتیکو به نقل از یک مقام پنتاگون اطلاع داده است.
این مقام گفت: "قرار است اوکراین 10 تانک اول از 31 تانک آبرامز وعده داده شده را در اواسط سپتامبر دریافت کند."
به گفته وی ، ده تانک هم اکنون در آلمان بوده و در آنجا در حال تعمیرات نهایی هستند و به محض آماده شدن همه چیز، به اوکراین ارسال خواهند شد.
به گفته سرهنگ مارتین اودانل، نماینده فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا و آفریقا، "ایالات متحده قصد دارد تحویل 31 تانک به اوکراین را تا پاییز تسریع بخشد."
Немецкий танк  Leopard 2 A4M - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
شلیک تانک های لئوپارد اوکراین به خود آلمان
به نوشته نشریه پولیتیکو، گروهی از سربازان اوکراینی پیش از این برنامه آموزشی تانک های آبرامز M1 آمریکایی را به پایان رسانده اند. اودانل گفت که حدود 200 اوکراینی در میدان های آموزشی نیروهای آمریکایی در آلمان مشغول آموزش دیدن با تانک های آموزشی بودند.
روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمکی نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف همچنین اظهار داشت که ایالات متحده و ناتو نه تنها با تامین تسلیحات، بلکه همچنین با آموزش پرسنل... در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها" مستقیماً در درگیری در اوکراین شرکت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала