ورود نخستین قطار ترانزیت بار روسیه - عربستان به بندرعباس

راه آهن ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
Telegram
سرپرست اداره کل راه آهن هرمزگان از ورود نخستین قطار ترانزیت ریلی بار روسیه - عربستان به بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، "علیرضا نصیری برازنده" سرپرست اداره کل راه آهن هرمزگان صبح امروز اظهار کرد: "یک رام قطار باری حامل محموله صادراتی روسیه به عربستان برای تخلیه محموله صادراتی وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شد".
وی با بیان اینکه این قطار باری ترانزیت با 28 واگن و 36 کانتینر 40 فوتی روز دوشنبه دوم شهریورماه از مرز اینچه برون در استان گلستان وارد کشور شد، تصریح کرد: "این قطار دیروز وارد بندر شهید رجایی شد و به محوطه اعلامی صاحب کالا منتقل گردید".
راه‌آهن رشت- آستارا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.07.2023
وزارت حمل و نقل روسیه انتظار دارد خط راه آهن رشت - آستارا تا سال 2028 تکمیل شود
مدیرکل راه آهن هرمزگان با اشاره به اینکه محموله صادراتی بعد از تکمیل تشریفات گمرکی تخلیه و به بندر جده عربستان از طریق دریا منتقل می‌شود، اظهار کرد: "ترانزیت کالا شامل فرآیندی است که محموله صادراتی یک کشور به کشور دیگر از مسیر ایران صادر شود".
محور ترانزیتی روسیه - بندرعباس طی دو سال اخیر نیز شاهد انتقال محموله های کالایی و ترانزیتی مختلفی بوده که بر بستر ریل از مرز اینچه برون وارد کشورمان شده و در نهایت در بندرعباس برای انتقال به دیگر کشورها، تخلیه شده است. این مسیر برای روسیه بسیار اقتصادی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала